Висновок - Класифікація політичних систем

Отже, з даної роботи зрозуміло, що демократія і тоталітаризм абсолютно протилежна. Ось їх основні відмінності: по-перше, тоталітаризм - це диктатура держави, а демократія - народовладдя. По-друге, тоталітаризм пов'язаний з утопічною ідеєю і претендує на вічне існування, а демократія має на увазі ідеальну державу. По-третє, при тоталітаризмі встановлюється загальний контроль над суспільством, при демократії існує рівноправність і суверенітет народу.

Справжня демократія наступає тоді, коли громадяни володіють не тільки політичними, але і соціально-економічними правами. До числа найважливіших прав особи відноситься право на працю і вільний вибір роботи і професії.

Демократизація ж і сучасна демократія по своїй суті є з'єднання всіх можливих і так чи інакше випробуваних форм політичного опосредования дій і форм організації. Цю ідею дещо парадоксально загострив У. Черчилль, виступаючи в британському парламенті 11 листопаду 1947 року. "Демократія, - сказав він, - найпоганіша форма правління, якщо не рахувати всі інші, які час від часу піддавалися перевірці". Демократія погана своєю всеїдністю (плюралізмом, толерантністю). Це вабить безліч неминучих витрат, наприклад, багатократне дублювання функцій, опрацьовування безлічі альтернатив і т. п. В результаті система за визначенням не може бути достатньо ефективної для того, скажімо, щоб "наздогнати і перегнати" або "здійснити радикальну реформу", за пару літ втиснувши країну в рамки капіталізму зразка К. Маркса. Для ефективного вирішення таких задач якраз і годиться тоталітаризм.

Похожие статьи




Висновок - Класифікація політичних систем

Предыдущая | Следующая