Проблема влади в сучасній Росії - Класифікація політичних систем

В даний час в Росії продовжує панувати авторитарний політичний режим, принципи демократії поєднуються з елементами особистої влади.

Авторитаризм є політичним режимом, при якому політична влада здійснюється конкретною особою (лідер, сім'я, політична партія, соціальний клас) при мінімальній участі народу.

Авторитаризм є одним з найпоширеніших політичних режимів сучасності. Він отримав розвиток переважно у ряді країн Азії, Африки, Латинської Америки, що звільнилися, а також в СРСР, коли після смерті І. В. Сталина почалася трансформація тоталітарного режиму в авторитарний.

Авторитарний політичний режим, як правило, еволюціонує в демократію.

Для сучасної Росії характерний протистояння двох тенденції. З одного боку, привілейоване положення президента в системі влади. З другого боку, президент і його апарат вимушений зважати на що набрав силу крупний компрадорський капітал, фінансову олігархію, що зберігає серйозні позиції в ЗМІ і успішно опонуючі президенту і його безпосередньому оточенню в спробах залишитися у влади.

Деякі реформи, що проводяться владою, є тими, що суперечать принципам демократії, зокрема створення так званих федеральних округів з представниками президента, продовження термінів обрання губернаторів і т. п.

Похожие статьи




Проблема влади в сучасній Росії - Класифікація політичних систем

Предыдущая | Следующая