ВСТУП - Педагогічні умови ефективного використання заохочення і покарання як засобів виховання у молодшому шкільному віці

Кожний, кому трапляється мати справу з дітьми, знає, що за допомогою заохочень і покарань вихователь добивається дисциплінованої, відповідальної поведінки дитини. У наші дні серед педагогів і широкої громадськості існують самі різні погляди на використання заохочень і покарань у вихованні дітей. Одні вважають, що треба якнайчастіше карати і як можна рідше заохочувати, інші, навпаки, радять частіше використовувати заохочення, карати ж лише зрідка. Деякі думають, що варто тільки заохочувати, а карати не треба зовсім. А є й такі, хто переконаний, що справжнє виховання - це виховання взагалі без яких би то не було заохочень і покарань.

Значення заохочень і покарань у системі виховних впливів дуже локальне, воно не належить до числа виховних засобів, що потрібні повсякденно і на кожному кроці. Цілком можливо, наприклад, на протязі дня, а іноді і цілого тижня працювати з класом, не використовуючи заохочень і покарань. У сім'ї ж, де склалися правильні взаємини між дорослими і дітьми, можна обходитися без заохочень і покарань значно більше. Мабуть, тут і з'являється переконання, що в принципі, в ідеалі заохочення і покарання не потрібні взагалі.

Ступінь розробленості данної теми являється високим. Питанню педагогічних умов ефективного використання заохочення та покарання у молодшому шкільному віці, посвятили свої роботи такі вчені як: А. И. Герцен, А. Ю. Гордин, А. Дистервег, К. Д. Ушинский, Н. Е. Магарик, А. С. Макаренко, Б. И. Наумов і багато інших.

Об'єкт дослідження - педагогічний процес в початковій школі. Предмет дослідження - умови ефективного використання заохочення і покарання як засобів виховання.

Мета дослідження - дослідити педагогічні умови ефективного використання заохочення і покарання як засобів виховання у молодшому шкільному віці.

Завдання дослідження - дослідження педагогічного процесу у молодшій школі; виявлення видів і форм заохочення і покарання; виявлення умов умови ефективного використання заохочення і покарання як засобів виховання у молодшому шкільному віці.

Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновку, списку використаної літератури і додатку.

Похожие статьи




ВСТУП - Педагогічні умови ефективного використання заохочення і покарання як засобів виховання у молодшому шкільному віці

Предыдущая | Следующая