Вступ - Позаурочна діяльність, як ефективний засіб формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави

Позаурочний національний патріотичний виховання

Формування гармонійної особистості учня загальноосвітньої школи є провідною проблемою української психолого-педагогічної науки. В сучасних умовах пріоритетну роль відіграє саме розвиток патріотичної особистості, а також громадянське, національне, військово-патріотичне виховання.

Ідеї розвитку національно-патріотичної свідомості учнівської молоді знайшли своє відображення в основних державних документах про освіту: Державній національній програмі "Освіта" ("Україна ХХІ століття"), "Концепції 12-річної загальної середньої освіти", "Концепції громадянського виховання", Законах України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" тощо.

Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюється процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації. Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток, як особистості в державі, так і суспільства в цілому.

Патріотичне та духовне виховання підростаючого покоління забезпечує цілісність народу України, його національне відродження, об'єднання різних етносів і регіонів країни, соціально-економічний і демократичний розвиток України, розбудову та вдосконалення суверенної правової держави, соціално-політичну стабільність у державі та гідне представлення нашої країни у світі.

Фундаментальне значення для дослідження проблеми патріотичного виховання учнів має етнопедагогічна спадщина вчених, діячів культури, педагогів України: М. Драгоманова, М. Коцюбинського, Л. Українки, І. Франка, Т. Шевченка.

Серед класиків педагогічної науки до проблеми патріотизму зверталися Г. Ващенко, А. Духнович, А. Макаренко, А Огієнко, С. Русова, Г. Сковорода, В. Сухомлинський. У своїх працях та наукових роботах вони висвітлювали проблеми розвитку патріотичних почуттів школярів, як основної частини національної системи виховання, звеличували ідею виховання "свідомого" громадянина, патріота своєї країни.

Предмет роботи - позаурочна діяльність у якості ефективного засобу формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави.

Об'єктом даної роботи є національно-патріотичне виховання учнів 5-9 класів.

Мета: проаналізувати основні форми позаурочної діяльності, які використовує педагог-організатор з метою формування національно-патріотичної свідомості школярів.

Відповідно до мети визначені основні завдання:

    1. теоретично обгрунтувати національно-патріотичне виховання як психолого-педагогічну проблему; 2. охарактеризувати сучасний стан національно-патріотичного виховання в загальноосвітній школі; 3. визначити основні напрями роботи педагога-організатора у сфері національно-патріотичного виховання; 4. розкрити методику формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави і суспільства в позаурочній діяльності.

Об'єкт дослідження - позаурочна діяльність як засіб формування ціннісного ставлення до держави в учнів 5-9 класів.

Предмет дослідження - педагогічні умови формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави.

Методи дослідження: аналіз, порівняння, класифікація, моделювання та узагальнення психолого-педагогічної, науково-методичної літератури з метою вивчення методики формування патріотичного світогляду учнівської молоді.

Похожие статьи




Вступ - Позаурочна діяльність, як ефективний засіб формування в учнів 5-9 класів ціннісного ставлення до держави

Предыдущая | Следующая