ВИСНОВКИ - Навчання адміністрування систем управління освітніми web-порталами майбутніх учителів інформатики

В ході проведеного дисертаційного дослідження вирішені усі поставлені на початку дослідження завдання і відповідно до мети та висунутої гіпотези отримано наступні основні результати:

    1. визначено психолого-методичні та інформатичні основи методичної системи формування знань та вмінь студентів із застосуванням систем управління вмістом web-порталів навчального призначення; 2. розроблено окремі компоненти (зміст, засоби) методичної системи навчання адміністрування систем управління вмістом web-порталів навчального призначення для студентів фізико-математичних та інформатичних спеціальностей; 3. визначено типи програмних засобів для систем управління вмістом web-порталів навчального призначення та основні вимоги до них з точки зору їх використання для впливу на активізацію навчально-пізнавальної діяльності студентів; 4. на основі наукових принципів добору змісту навчального матеріалу розроблено лекційний курс та систему завдань для проведення практичних і лабораторних занять, а також систему комп'ютерного контролю знань; 5. за допомогою системи управління навчальним вмістом MOODLE створено і наповнено електронні курси "Комп'ютерні мережі та Інтернет" та "Адміністрування навчальних комп'ютерних систем" навчальними матеріалами (теоретичні відомості, практичні завдання, тести тощо); 6. експериментальним шляхом перевірено ефективність запропонованої методичної системи навчання адміністрування систем управління вмістом web-порталів навчального призначення;

Отримані результати проведеного дослідження дають підстави зробити такі висновки:

    1. Одним з ефективних засобів удосконалення підготовки майбутніх учителів інформатики у вищому педагогічному навчальному закладі є вивчення і використання систем управління освітніми web-порталами та їх адміністрування; 2. Організація навчання курсів "Комп'ютерні мережі та Інтернет" і "Адміністрування навчальних комп'ютерних систем" у вищому педагогічному навчальному закладі на основі діяльнісної теорії навчання та теорії вищих психічних функцій дає змогу забезпечити ефективність навчання і підвищити практичну значущість його результатів, зокрема сформувати компетентності щодо розв'язування конкретних практичних задач із застосуванням засобів інформаційно-комунікаційних технологій; 3. Необхідною умовою застосування навчальних комп'ютерних систем є врахування факторів, що впливають на діяльність студентів, опосередковану засобами інформаційно-комунікаційних технологій, оскільки крім значного освітнього потенціалу педагогічно не виважене використання зазначених засобів може мати і негативний вплив на деякі складові психіки тих, хто навчається; 4. Систематичне і цілеспрямоване застосування програмних засобів у складі web-орієнтованих навчальних комп'ютерних систем дає змогу поглибити розуміння студентами навчального матеріалу, активізувати навчально-пізнавальну діяльність, підвищити рівень їх підготовки до використання засобів комп'ютерних технологій шляхом формування умінь розв'язувати завдання із застосуванням систем управління освітніми web-порталами; 5. Для організації навчально-пізнавальної діяльності студентів ефективним є вивчення і використання у навчальному процесі систем управління навчальним контентом, зокрема системи MOODLE; 6. Підготовка майбутніх вчителів інформатики до використання систем управління освітніми web-порталами у професійній діяльності повинна передбачати наступне:
      - вивчення теоретичних основ функціонування мережі Інтернет; - засвоєння практичних аспектів, пов'язаних із конфігуруванням та управлінням web-сервером, web-орієнтованими базами даних; - створення студентами власних освітніх ресурсів за допомогою систем управління вмістом web-сайтів.
    7. Результати педагогічного експерименту дають підстави вважати, що усі основні завдання дисертаційного дослідження були вирішені; 8. Реалізація основних положень дослідження спрямована на якісне вдосконалення існуючої інформатичної освіти з використання систем управління вмістом освітніх web-порталів при вивченні дисциплін природничого циклу на інформатичних та фізико-математичних спеціальностях педагогічного університету;

Отримані результати можуть бути основою для деяких напрямів подальших досліджень:

    - вивчення особливостей управління навчально-пізнавальною діяльністю студентів і учнів з використанням систем управління освітніми web-порталами, зокрема систем управління навчальним контентом, як у вищій, так і в загальноосвітній школі; - дослідження можливостей використання систем управління освітніми web-порталами у процесі навчання проектування клієнт-серверних баз даних; - розробка навчальних курсів з використанням систем управління навчальним контентом як для дистанційного навчання, так і для навчання в аудиторії; - дослідження нових технологій управління вмістом web-сайту.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Навчання адміністрування систем управління освітніми web-порталами майбутніх учителів інформатики

Предыдущая | Следующая