ВСТУП - Процес створення документу

Актуальність теми курсової роботи. Документ - це матеріальний об'єкт, на якому зафіксована інформація для збереження та передавання її в часі та просторі.

Поняття "документ" є центральним, фундаментальним у понятійній системі документознавства. Воно відображає ознаки реально існуючих предметів, слугуючих об'єктами практичної діяльності створення, збору, аналітико-синтетичної обробки, збереженню, пошуку, поширенню та використанню документної інформації в суспільстві.

Це поняття широко використовується в усіх сферах суспільної діяльності. Майже в кожній сфері знання є одна або декілька версій його розуміння відповідно до специфіки тих об'єктів, яким надається статус документа. Воно розуміється по-різному в таких наукових дисциплінах, як інформатика, бібліотеко-, бібліографо-, архіво-, музеєзнавство. а також у відповідних спеціальних галузях діяльності - бібліотечній, музейній, архівній справі та бібліографії. Звідси його багатозначнісь, яка ускладнює спілкування та взаєморозуміння між спеціалістами документон-комунікаційної сфери.

Сьогодні, коли в практику документознавства введено узагальнююче поняття документа, проблема визначення документа виявилася міждисциплінарною. Потреба у порівнянні і узагальненні наявних поглядів різних дисциплін щодо понять "документ" і з урахуванням їх гносеології, розвитку змісту і уточненню функцій, їх узгодження з методологічних позицій теорії соціальної інформаційної комунікації і застосування з метою визначення об'єкта бібліографії в сучасних умовах обумовила мету і завдання даного дослідження.

Метою курсової роботи є розгляд та аналіз процесу створення документу.

Об'Єктом дослідження є документ, Предметом дослідження є процес створення документу.

Основними Завданнями, які випливають з мети роботи, є:

    - розглянути теоретично-методологічні основи дослідження початкової диференціації знань про документ; - здійснити аналіз процесу створення документу; - запропонувати автоматизацію створення документа.

Теоретичною та методологічною основою даного курсового дослідження стало вивчення й творче переосмислення основних досягнень вітчизняної і зарубіжної науки в галузі документознавства. Визначенням сутності, функцій, типології документа займалися представники таких наукових дисциплін як інформатика та документалістика: О. І. Михайлов, О. Й. Чорний, Р. С. Гіляревський, Г. Г. Воробйов, А. В. Соколов та ін. Особливу увагу приділяли дослідженню документальних джерел наукової інформації С. Г. Кулешов, М. С. Слободяник, словацька дослідниця М. Новакова, болгарська - З. Петкова, польська - М. Дембовська та ін.

Структура роботи складається зі вступу, у якому обгрунтовується актуальність теми курсового дослідження, вказуються мета й завдання, конкретизуються методи дослідження, двох розділів, у яких здійснено вирішення основних завдань курсової роботи.

Завершують роботу узагальнюючі висновки за результатами дослідження тасписок використаних джерел.

Похожие статьи




ВСТУП - Процес створення документу

Предыдущая | Следующая