Методика вакуумпунктури. - Рефлексотерапія

Для вакуумпунктури та масажу використовують медичні банки. Шкіру для покращення присмоктування банок, змазують вазеліном, чи іншим нейтральним рідким жиром. На металевий зонд чи пінцет намотують ватний тампон і змочують у спирті, підпалюють його і на 1-2 сек. вводять його у порожнину банки (для розрідження повітря), потім швидко виймають тампон і негайно притуляють банку до обраного місця. Тривалість вакуумпунктури 10-15 хв. Для зняття банки її треба трохи відхилити у бік однією рукою, а іншою біля самого краю банки натиснути на шкіру пальцем.

Для вакуумного масажу найчастіше обирають паравертебральну рефлексогенну зону, де розташовані сегментарні ТА, подразнення яких стимулює саногенетичні процеси не тільки в соматичних а і в вісцеральних структурах, майже в усіх внутрішніх органах за рахунок пожвавлення сегментарних вегетативних рефлекторних реакцій. З чисто технічних міркувань краще проводити вакуумний масаж на ділянках з розвинутими підшкірними тканинами, бо наявність кісткового рельєфу заважає виконуванню масажних рухів. Поставивши 2-4 банки симетрично в паравертебральних ділянках тіла, виконують обережні ковзні рухи вверх і вниз вздовж хребта, по міжреберних проміжках, по поперековій і сідничній ділянках тіла. Тривалість процедури 10-20 хв.

Показання

Функціональні розлади серцево-судинної системи;

Гіпертензійні стани; Головний біль;

Захворювання органів дихання;

Гастралгії; Захворювання органів травлення;

Захворювання органів сечостатевї системи;

Дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта та суглобів; Наслідки травм;

Функціональні розлади ендокринної системи;

Функціональні розлади вегетативної нервової ситеми;

Захворювання та наслідки травм нервової системи (спастичний та в'ялий паралічі, церебральний атеросклероз, остаточні прояви порушень мозкового кровообігу)

Захворювання та травми периферичної нервової системи (невралгії, неврити, радикуліти, солярити, діенцефальний синдром).

Протипоказання

Гнійні запальні захворювання різної локалізації;

Гноячкові, грибкові захворювання шкіри в;

Загальний важкий стан пацієнта;

Геморагічні синдроми, підвищена ламкість судин;

Виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки в стадії загострення із загрозою кровотечі.

Похожие статьи




Методика вакуумпунктури. - Рефлексотерапія

Предыдущая | Следующая