Методика впливу на ТА точковим масажем (акупресурою). - Рефлексотерапія

Необхідно одразу зазначити, що ефективність акупресури повною мірою проявляється лише при її регулярному і систематичному застосуванні.

Певною мірою, вплив на ТА починається ще в момент їх обстеження, діагностичної чи локалізаційної пальпації, як це описано раніше. В міру набуття навичок і досвіду використання акупресури, виявлення функціональних змін в шкірних і підшкірних структурах, а також визначення змін порогу больової чутливості в ТА може проводитися безпосередньо під час лікувального впливу на ТА. Точковий масаж призводить до підсилення кровопостачання як в самій ТА (за рахунок ввімкнення резервних капілярів і пов'язаних з ними нервових закінчень), так і в шкріном'язових структурах кисті, стопи і пальців, що мають особливу функціональну значущість. Імпульси від рецепторів шкіри, мязів, сухожиль, пальців приходять до кіркових аналізаторів, підкіркових структур, а також до спинного мозку, спричиняючи активацію одночасно всіх найважливіших нейроендокринних утворень і пов'язаних з ними органів. Таким чином, здійснюється свідома спрямована регуляція діяльності регуляторних систем організму.

Натискування проводять кінчиком ІІ чи ІІ пальця, чи ІІ-ІІІ пальцями зразу, притискуючи шкіру в ТА до появи незначної болючості, роблячи потім обертові рухи за бігом годинника і проти нього, з наступним просуванням до сусідньої ТА. На кистях рук можна робити акупресуру охопивши кисть чи променевозапястковий суглоб великим і вказівним пальцями відповідної руки і масуючи обрані ТА двома пальцями з долонної і тильної сторони одночасно.

Сила впливу та ТА регулюється больовими відчуттями і лежить в межах 50-100 Н. При слабій, пороговій стимуляції сила натискування становить 50-70 Н, при помірній, гармонізуючій стимуляції вона складає 70-80 Н, а при сильній, седативній стимуляції - 80-100 Н. Силу натискування треба коригувати також і з часом проведення процедури. У ранішні години а також для швидкої активації організму в екстремальних умовах - біль сильне натискування в поєднанні з швидкими (2-3 рухи на секунду) інтенсивними рухами. Перед сном, для зняття фізичного і психічного напруження, вплив має відбуватися легкими, спокійними рухами малої частот, бажано разом з дихальною гімнастикою. Тривалість масажу кожної ТА визначається індивідуально з врахуванням загальних принципів дозування подразнення (див. Табл. 4) але не менше 5-15 сек. на ТА.

Похожие статьи




Методика впливу на ТА точковим масажем (акупресурою). - Рефлексотерапія

Предыдущая | Следующая