ВСТУП - Координаційні сполуки гідразидів піридиндикарбонових кислот з іонами перехідних металів та їх участь у створенні металополімерів

Гідразиди карбонових кислот займають особливе місце серед похідних гідразину. Вони використовуються у медицині як лікарські препарати, в першу чергу протитуберкульозної дії (фтивазид, салюзид, метазид); у сільскому господарстві - як регулятори та стимулятори росту рослин та інсектициди; в аналітичній хімії - як аналітичні реагенти для аналізу органічних і неорганічних сполук; в органічному синтезі - як базові речовини для синтезу різних гетероциклічних систем (оксадіазолів, тіадіазолів та інш.) Гідразиди дикарбонових кислот знайшли широке застосування як мономери для отримання цілої низки цінних полімерних матеріалів: штучних замінників шкіри, термостійких волокон і покриттів, промоторів радикальної полімеризації.

Здатність гідразидних мономерів до утворення халатів з іонами металів надала можливість для створення металовмісних полімерів, або макромолекулярних металохелатів. Полімеризація та сополімеризація металохелатних мономерів є унікальним методом синтезу металовмісних полімерів, у яких майже всі фрагменти, що здатні до хелатоутворення, пов'язані з металом [1]. Жорстка фіксація іонів металів полімерними лігандами приводить до виникнення нових корисних властивостей металополімерів. Їх використовують в медицині для введення в організм людини необхідних металів, а також виведення з організму шкідливих металів, зокрема радіоактивних; в атомній промисловості і гідрометалургії - концентрування і розділення рідких металів і радіоактивних ізотопів; в хімічній промисловості і каталізі - створення високоефективних іммобілізованих каталізаторів [1-3], тощо.

Таким чином синтез нових гідразидів карбонових кислот, особливо піридинового ряду, та дослідження їх властивостей у створенні поліметалохелатів пов'язано з широкими перспективами їх практичного застосування.

Похожие статьи




ВСТУП - Координаційні сполуки гідразидів піридиндикарбонових кислот з іонами перехідних металів та їх участь у створенні металополімерів

Предыдущая | Следующая