Система маркетингової інформації - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

У сучасних умовах потреба в маркетинговій інформації постійно зростає -- і фахівці з маркетингу часто відчувають брак достовірних, актуальних і вичерпних даних. Спроби вирішити проблеми збору та використання маркетингової інформації полягають у створенні систем, що акумулюють маркетингову інформацію, -- маркетингових інформаційних систем.

У практиці маркетингу як стандартні розглядають чотири підсистеми МІС.

    1. Система внутрішньої звітності підприємства, яка дає змогу стежити за показниками, що відображають рівень поточно! го збуту, суми витрат, обсяги матеріальних запасів, рух готівки, дані про дебіторську та кредиторську заборгованість, інші показники внутрішньої звітності. Ця система акумулює дані про фінансовий стан і результати діяльності підприємства. 2. Система збору поточної маркетингової інформації -- це комплекс джерел і процедур, які застосовують для отримання щоденної інформації про різні події, що відбуваються на ринку. Це сукупність прийомів і методів, які дають змогу провадити моніторинг зовнішнього середовища. Одержана інформація стосується постачальників, конкурентів, посередників, споживачів, органів державного регулювання, чинників зовнішнього середовища. 3. Система маркетингових досліджень, що дає змогу оперувати інформацією, отримання якої потребує проведення окремого дослідження. Ця система охоплює безперервний процес планування, збору, аналізу і представлення даних, необхідних відповідно до поточної та майбутньої маркетингової ситуації. Функціонування цієї системи забезпечується застосуванням методів збору первинної інформації та відбору вторинної інформації. 4. Аналітична система маркетингу, що охоплює прогресивні засоби аналізу даних і проблемних ситуацій. Вона складається з таких елементів:
      -- Статистичний банк -- сукупність сучасних статистичних методів оброблення інформації, що дають змогу виокремити найважливішу інформацію (регресійний аналіз, кореляційний аналіз, факторний аналіз тощо). Функцією статистичного банку аналітичної системи маркетингу є оброблення статистичних даних, їхній аналіз та узагальнення; -- Банк моделей -- це набір математичних моделей, які допомагають менеджеру з маркетингу приймати найоптимальніші маркетингові рішення. Кожна модель складається із сукупності взаємозалежних змінних, які відображають певну реальну систему. Розроблено чимало моделей, які полегшують прийняття маркетингових рішень; -- База (банк) даних -- це маркетингова інформація, згрупована за певними ознаками та представлена у зручному для користувачів вигляді.

Наявність таких баз даних суттєво скорочує час пошуку інформації та полегшує її використання.

Упровадження МІС у сучасну підприємницьку діяльність є об'єктивною потребою, зумовленою сутністю інформаційного суспільства. Як відомо, сьогодні, та й у найближчому майбутньому, інформація є основним джерелом формування конкурентоспроможності підприємств чи організацій та багатства загалом. Зупинити процес збору та оброблення інформації -- це означає поставити під загрозу існування окремого суб'єкта економічної системи, а отже, приректи на негаразди всіх тих, хто від нього залежить.

Тож, давайте розглянемо об'єкти та процеси, що розташовані в внутрішньому середовищі: обсяг випуску та реалізації продукції, прибутки та витрати по корпорації в цілому та по окремих товарах.

Щодо показників виробництва основних видів продукції, то дані наведені в попередньому розділі.

У 2 розділі ми могли побачити інформацію про фінансові показники корпорації, саме її з внутрішнього середовища потрібно продовжувати отримувати кожного кварталу, ці процеси пов'язані з розвитком фірми та станом ділової активності корпорації потребують інформативного забезпечення.

Що ж до зовнішнього середовища, то "Бісквіт-Шоколад" потрібно продовжувати отримувати вторинну інформацію про постачальників (оскільки, для підтримання своїх 5% частки ринку достатньо і вторинної інформації щодо постачальників). Ця інформація така:

    -загальний перелік потенційних постачальників на ринку; -характеристики товарів по постачальниках; -потужність і потенційні можливості постачальників; -додаткові послуги, які можуть надати постачальники; -надійність постачальників.

Таку інформацію потрібно отримувати один раз в тиждень, оскільки ситуація на кондитерському ринку швидко змінюється.

Інформацію про постачальників та конкурентів можна бачити у 3 розділі роботи, дані про них потрібно також отримувати не рідше 1 разу в тиждень.

З вищезазначеної інформації про корпорацію можна зробити такі висновки:

Сильні сторони корпорації:

    - Потенційно високий попит на вітчизняні кондитерські вироби - На фабриці працюють цілі династії працівників. - Велика кількість висококваліфікованого технічного персоналу. - Створений позитивний імідж фірми. - Відпрацьовані канали збуту. - Продукція не містить генномодифікованих організмів. - Зовнішні можливості: - Розширення продаж продукції за кордон. - Відкриття нових магазинів по всій території України. - Збільшення обсягів продукції.

Слабкі сторони корпорації:

    - Високий рівень конкуренції - Використання сировини, яка швидко псується і потребує особливих умов зберігання - Зовнішні загрози: - Розвиток кондитерської галузі, збільшення конкурентів. - Зниження попиту на продукцію. - Зростання цін на тривале на сировину, зокрема, на цукор, жири, какао-боби, а також на енергоресурси. - Нестабільність податкової та законодавчої бази.

Похожие статьи




Система маркетингової інформації - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Предыдущая | Следующая