Товари та товарний асортимент - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Товар -- продукт природи і людської праці або тільки людської праці у матеріальній і нематеріальній субстанції та у формі послуг, який завдяки своїм властивостям здатен задовольняти наявні чи передбачувані суспільні потреби і призначений для обміну і купівлі-продажу; продукт праці, що виробляється не для власного споживання, а на продаж.

Тепер, важливо розглянути товари, що представленні у "Бісквіт-Шоколад".

Бісквіти

Бісквіт - це пиріг, приготовлений з борошна (як правило, пшеничного), цукру та яєць, іноді присипаний цукровою пудрою. Зазвичай бісквіт має м'яку пухку консистенцію завдяки збитим яйцям, в яку при випіканні кладуться інші компоненти. Бісквіт вважається першим бездріжджьовим пирогом і має давню і заплутану історію: досить сказати, що його назва йде корінням ще в латинську мову і означає "двічі приготований" (від лат. Bis - двічі, і coctus - варений). Однак у сучасному вигляді бісквіт відомий лише з початку XIX століття.

Асортимент бісквітної продукції від корпорації "Бісквіт-Шоколад" може задовольнити найвибагливішого споживача, оскільки охоплює широкий спектр рецептур, що містять натуральні продукти, такі як:

    -молочні з додаванням цільного або згущеного молока; -шоколадні з натуральними какао-продуктами, що додають пікантний смак шоколаду; -горіхові з використанням горіховою борошна кешью, мигдального горіховою борошна і горіхової пасти в начинці; -фруктово-коктельні із застосуванням натуральних фруктових соків.

Тепер, розглянемо бісквіти через призму нужд та потреб. Щодо біологічних нужд, то бісквіти, як ніщо, прекрасно задовольняють цю нужду. Маючи ряд характеристик (енергетична цінність, ароматизатори, задовільна ціна...) бісквіт задовольняє всі інші потреби. Крім того, бісквіти мають такі властивості: Енергетична цінність 782 кДж, білки 4,6 г, вуглеводи 36,35 г,

Жири 2,71 г, насичені жири 0,82 г, мононенасичені жири 0,993 г, поліненасичені Жири 0,409 г, холестерин 107 мг, натрій 144 мг, калій 89 мг.

Вафельна продукція

Вафлі - борошняні кондитерські вироби, що складаються з вафельних листів та начинки. Випускаються, в залежності від сорту, з додаванням різних смакових добавок (молока, горіхів, кави, какао-порошку), а також неглазуровані і глазурованими.

Предками сучасних вафель є середньовічні вафлі, які представляли собою дуже тонке хрустке печиво, виготовлене у вафельниці, що складається з двох металевих тарілок, з'єднаних петлею. Кожна з тарілок кріпилася на довгій дерев'яній ручці. Вафельниці клали на вогонь і перевертали, щоб пропікти корж з обох сторін. Цікаво, що на відміну від сучасних вафель, для виготовлення яких в основному використовується пшеничне борошно, їх середньовічні предки випікали з вівса або ячменю.

Історія вафель містить немало курйозних сторінок. Так, наприклад, в середньовічній Європі у свята дозволялося торгувати вафлі біля входу до церкви. З часом конкуренція за місце у релігійних споруд стала настільки несамовитою і жорстокою, що французький король Карл IX видав указ, яким торговцям заборонялося розташовуватись один від одного менше ніж за 6 футів (близько 2 м).

Тепер, розглянемо вафлі через призму нужд та потреб. Щодо біологічних нужд, то вафельна продукція непогано задовольняє цю нужду(але вафлі мають на таку велику енергетичну цінність, як бісквіти, але має прекрасні смакові характеристики, що робить їх такими ж бажаними, як інші товари).Маючи ряд характеристик (емульгатори, ароматизатори ідентичні натуральним, ліберальна ціна...) вафлі задовольняють всі інші потреби. Крім всього, вафлі мають такі характеристики: крохмаль 16,3 гр, моно-і дисахариди 63,8 гр, вуглеводи 81,1 гр, жири 2,8 гр, білки 3,2 гр, вітамін PP (ніацінового еквівалент) 0,9312 мг, вітамін B2 (рибофлавін) 0,04 мг, вітамін B1 (тіамін) 0,04 мг, вітамін PP 0,4 мг, фосфор 33 мг, калій 33 мг, натрій 5 мг, магній 2 мг, кальцій 10 мг, залізо 0,6 мг.

Зефір - ніжний кондитерський виріб на основі пектину.

Одна з популярних теорій про походження зефіру свідчить, що він відомий ще з античних часів, коли був лікувальним засобом, використовуваним для лікування болю в горлі, і вироблявся на основі екстракту в'язкого кореня трав'янистої рослини сімейства мальвових Althaea officinalis (алтей лікарський). Також відомо, що ще древні єгиптяни робили ці солодощі, змішуючи корінь алтея з медом. Однак, оскільки в хід йшла вся рослина, більш правдивим здається походження зефіру від солодощів, що вироблялася з м'якоті стебла алтея, яку варили з цукровим сиропом і, остудивши, отримували м'який і тягучий кондитерський продукт. Зефір же у відомому нам вигляді з'явився лише в кінці дев'ятнадцятого століття, коли екстракт алтея був замінений желатином і до рецептури ввійшов яєчний білок.

Сьогодні корпорація "Бісквіт-Шоколад" виробляє декілька сортів зефіру, глазурованого та неглазурованого.

Розглянемо властивості зефіру, що задовольняють культурні, соціальні та побутові потреби. На відміну від безлічі інших солодощів зефір все таки має корисні властивості. Зефір багатий компонентами, які позитивно впливають на різні органи і процеси в організмі. Пектин, що міститься в зефір, виводить з організму солі важких металів і радіонукліди, нормалізує вміст у крові холестерину і цукру, бореться з вірусами, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, знижує ймовірність виникнення виразок. Щодо нужди голоду, то зефір не задовольняє її взагалі, але це й не вимагається від десерту. Зефір їдять в кінці трапези, в нього на меті немає задовольняти голоду, він має задовольняти естетичні потреби.

Проте регулярне вживання зефіру в неконтрольованих кількостях гарантовано призведе до ожиріння.

Крім всіх інших властивостей, зефір має такі характеристики: білки 0, 8 гр, жири 0, 1 гр, вуглеводи 79, 8 ??гр, харчові волокна1 гр, органічні кіслоти1 гр,

Вода17 гр, моно-і дісахаріди74, 8 гр, крахмал5 гр, вітамін B2 (рибофлавін) 0,02мг, вітамін PP (ніацінового еквівалент) 0,2 мг, кальцій25 мг, магній6 мг, натрій27 мг, калій46 мг, фосфор12 мг, залізо 1, 4 мг.

Карамеллю називають широкий спектр цукристих кондитерських виробів, одержуваних шляхом нагрівання цукру. Оригінальна карамель являє собою пластичну чи тверду масу різних відтінків жовтого та коричневого кольорів.

Щодо походження Карамелі, то існує цікава легенда. Вона свідчить, що карамель вперше була отримана чисто випадково, і сталося це в Шотландії наприкінці XVIII століття. Мати готувала на кухні солодощі для своїх доньок і, заснувши, скинула свічку в горщик із цукром. Прокинувшись через деякий час, вона виявила, що цукор в горщику перетворився на коричневу тягучу масу, яка пізніше була названа на честь однієї з доньок жінки - Карамель.

Легенда, звичайно, досить цікава, проте вона суперечить даними істориків, які вказують, що процес карамелізації був відомий у Франції ще в XVII столітті. Що стосується слова "карамель", то воно, ймовірно, походить від латинського cannamellis, що буквально означає "медовий очерет" і прямо вказує на джерело цукру, з якого і виробляють карамель, - цукрову тростину.

Корпорація "Бісквіт-Шоколад" випускає льодяникову, пралінову, відливну і фруктово-ягідну карамель з різноманітними смаками, а також оригінальну карамель під назвою Happy fruit, що має аромат екзотичних фруктів.

А тепер було б доречним розглянути ще деякі властивості карамелі: вуглеводи 95,8 гр, органічні кислоти 0,5 гр, моно-і дисахариди 83,3 гр, крохмаль 12,5 гр, кальцій14 мг, магній6 мг, натрій1 мг, калій2 мг, фосфор 6 мг, залізо 0,2 м.

Крекер - це сухе печиво, здатне зберігати свої смакові якості тривалий час. Крекери - чудовий замінник хліба для людей, схильних до повноти, діабетиків. Крекери містять рослинний білок і бесхолестеринові жири рослинного походження.

Історія крекеру бере свій початок в 1792 році, коли пекар Джон Персон з міста Ньюберріпорт, що в штаті Массачусетс, з одного борошна і води створив хрусткі хлібці, які відразу ж стали популярними у моряків, так як мали довгий термін зберігання. Вони отримали назву "галети", або "морське печиво".

Але справжній крекер народився в 1801 році, коли інший пекар з Массачусетса, Джозі Бент, перетримав партію печива в печі. Звуки, які видавало підгоріле печиво, і дали йому назву - крекер (в перекладі з англійської "crack" означає "тріщати", "розколюватися").

Сьогодні "Харківська бісквітна фабрика" виробляє найрізноманітніший крекер, класичний та фігурний, асортимент якого задовольнить найвимогливішого любителя цього популярного печива.

Розглянемо продукт з сторони культурної, біологічної нужди. Крекери можуть стати відмінною заміною хліба для людей, що страждають зайвою вагою та цукровим діабетом. В аптеках можна придбати дієтичні крекери, в яких тваринних жирів немає, зате міститься рослинний білок і рослинні жири, позбавлені холестерину.

Що ж до інших характеристик крекеру, то вони такі: білки 9,2 гр,

Жири 14,1 гр, вуглеводи 67,7 гр, харчові волокна 0,1 гр, органічні кислоти 1,6гр, моно-і дисахариди 2,8 гр, крохмаль 63,3 гр, вітамін PP1 мг, вітамін B1 (тіамін) 0,08 мг, вітамін Б2 (рибофлавін) 0,08 мг, вітамін PP (Ніаціновий еквівалент) 2,5272 мг, кальцій 17 мг, натрій 38 мг, калій 105 мг, фосфор 76 мг, залізо 1,1 м.

Пісочне тісто - м'яке та розсипчасте бездріжджове тісто, приготовлене з борошна, жиру, солі та води. Печуть пісочне тісто приблизно при 180 ° C. Для різних кондитерських виробів використовують різні рецептури пісочного тіста. Для випічки м'ясних та гострих пирогів використовують звичайне пісочне тісто, а для фруктових пирогів і десертів - солодке, з додаванням цукру і яєць. Пісочне тісто широко поширене в країнах Середземномор'я, і відомо в Італії як "pasta frolla", а у Франції як "pate brisee".

Харківська Бісквітна Фабрика випускає пироги пісочні "Віденські", які являють собою борошняні кондитерські вироби круглої форми з здобного пісочного тіста. На поверхню пирога нанесена начинка з джему (30%) і малюнок у вигляді фігурної решітки. Смак джему, до складу якого входять пектин, глюкозо-фруктозний сироп, фруктове пюре, відповідає назві пирога.

Пироги з пісочного тіста повністю задовольняють нужду в голоді, економічну нужду (порівняно низькі ціни), та соціальну нужду в теплому дружньому спілкуванні за чашкою чаю з вишневим пирогом.

Нуга - це кондитерський виріб, традиційно виготовляється з цукру чи меду і смажених горіхів - мигдалю, волоських або лісових горіхів, але не з арахісу. Консистенція нуги може значно варіюватися - від легкої до твердої, в залежності від складу. Для додання нузі різних смакових і ароматичних відтінків у виріб додають лимонну цедру, корицю, ваніль, сухофрукти, цукати, шоколад.

Виділяють два основних види нуги - білу і коричневу. Біла нуга виготовляється з яєчних білків і є м'якою, в той час як коричневу нугу роблять на основі карамелізованого цукру і вона більш тверда, іноді хрустка.

Походження нуги достеменно невідомо, але вважається, що вона з'явилася в Південній Європі, де до цих пір є одним з атрибутів Різдвяних свят. Можливо, батьківщиною нуги є Персія - різновид нуги, звана газ, дуже популярна в сучасному Ірані. Також нуга вельми поширена у Франції, в Іспанії, Австралії та на Сицилії. У Сполучених Штатах і Великобританії нуга широко використовується як один з компонентів шоколадних батончиків, але значно відрізняється від традиційного рецепту, часто включаючи кукурудзяний сироп, желатин та арахіс.

В асортименті "Бісквіт-Шоколад" нуга представлена ??цукерками "Choco-Luck" c комбінованим корпусом та "Забодайка" зі збитих корпусом. Цукерки унікальні за своєю рецептурою, відрізняються гармонійним поєднанням двох видів начинок ідеально доповнюють один одного. Цукерки виробляються на новій лінії по виробництву багатошарових цукерок та батончиків.

Що ж до забезпечення потреб цього продукту, то у складі білої нуги ніяких шкідливих інгредієнтів не міститься, а тільки білок, необхідний для правильного росту і розвитку, і мед, що включає в себе мінеральні солі, ефірні масла, фруктові кислоти, ферменти, вітаміни, амінокислоти та інші елементи, що мають навіть цілющу силу. До того ж, ця солодощі - чудове джерело енергії, адже в них присутня величезна кількість вуглеводів.

Всі вищезазначені характеристики забезпечують нужди соціальні, культурні. Щодо задоволення нужди голоду, то нуга її не задовільняє, оскільки є десертним продуктом. Нуга має такі характеристики: білки 6,1 гр.,жири 22гр.,вуглеводи 65,7 гр.

Тепер, можна розглянути ціни на вищезазначені товари.

Ціни на деякі товари корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Товар

Ціна, грн./кг(шт.)

Бісквіт "Фірмовий" (шоколадний коктейль, вишня з вершками, малина з вершками, молочно-горіховий, згущене молоко).

2,50

Рулет "Фірмовий" (полуниця, горіховий, молочний).

14,75

Зефір в шоколаді (ванільний).

15,25

Карамель "Забодайка" молоко(шоколад з молоком).

18,90

Карамель "Happy fruit" з ароматом лайма (грейпфрут, гранат).

25,50

Карамель льодяникова (дюшес, барбарис, м'ята).

25,70

Карамель "Молочна"(молочна з какао, сгущене молоко, молочно-вершкова).

26,10

Карамель "Rene-nut".

25,95

Карамель "Рене-Айс".

25,95

Карамель "Золотой рачок".

25,95

Фрукти в шоколаді (абрикос-слива, полуниця-слива).

28,00

Цукерки "New Collection"(кокос, горіх, капуччіно).

33,15

Цукерки шоколадні "Стріла".

29,90

Крекер "Ніжний".

4,50

Крекер "Павлінка".

5,60

Пирог "Венский" (абрикос, яблуко, вишня).

21,20

Десерт "Шантье".

8,75

Шоколад "Дитячий".

10,00-14,00

Шоколад "Презент" (молочний з горіхом, гіркий з горіхом).

12,20

Нуга "Забодайка" (молочна, шоколадна).

2,30

Коливання цін Харківської бісквітної Фабрики може залежати від низки факторів, які будуть розглянуті на рис.2

фактори, що впливають на ціноутворення

Рис. 4. Фактори, що впливають на ціноутворення.

Таким чином, компанія стійко закріпилася на ринку за рахунок високоякісної продукції та порівняно не високих цін.

Хтілося б зазначити в висновку, що удосконалення всіх видів продукції потрібне лише в культурній та соціальній сфері (можливо, кращий дизайн упаковки чи товару, якісь новітні добавки, завдяки яким товар буде зберігати свої властивості більше часу),а от щодо біологічної нужди-то тут корпорація ніяких змін не має вносити - енергетичну цінність продуктів не варто збільшувати, через те, що їх структура зміниться і це будуть вже повністю нові товари, які, можливо, не так швидко набудуть позитивної слави.

Похожие статьи




Товари та товарний асортимент - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Предыдущая | Следующая