Організація служби маркетингу - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Організаційна структура управління складається із взаємозв'язку окремих підсистем організації. Створення такої структури спрямоване насамперед на розподіл між окремими підрозділами готелю повноважень і відповідальності.

У структурі управління готелем виділяються такі елементи: ланки (відділи), рівні (ступені) управління і зв'язку - горизонтальні і вертикальні.

До ланок управління відносяться структурні підрозділи, а також окремі фахівці, що виконують відповідні функції управління, або їхня частина (наприклад, менеджери, що здійснюють регулювання і координацію діяльності декількох структурних підрозділів).

В основі утворення ланки управління лежить виконання відділом визначеної функції управління. Зв'язки між відділами горизонтальні.

Під рівнем управління розуміють сукупність ланок управління, що займають визначений ступінь у системі управління готелем. Ступені управління знаходяться у вертикальній залежності і підкоряються один одному: менеджери вищого ступеня управління приймають рішення, що конкретизуються і доводяться до нижчестоящих ланок.

В управлінській практиці індустрії гостинності найбільш поширені такі типи організаційних структур:

    - лінійний; - функціональний; - лінійно-функціональний.

Для своєї корпорації я вирішила обрати останній тип організаційних структур. Лінійно-функціональний (комбінований) тип організаційної структури повинен усувати недоліки окремого лінійного та функціонального типів структур управління, зокрема таких: функціональні ланки позбавлені права безпосереднього впливу на виконавців; вони готують рішення для лінійного керівника, який здійснює прямий адміністративний вплив на виконавців. Передбачається, що першому (лінійному) керівнику в опрацюванні конкретних питань і підготовці відповідних рішень, програм, планів допомагає спеціальний апарат, який складається з функціональних підрозділів (відділів, груп, бюро).

Роль функціональних органів (служб) залежить від масштабів господарської діяльності та структури управління підприємством. При лінійно-функціональній структурі управління має переваги лінійна організація, але чим вищий рівень управління, тим більшу роль відіграє функціональне управління. Якщо в межах управління дільницею його роль незначна, то в масштабах управління підприємством роль функціональних органів зростає. Функціональні служби здійснюють всю технічну підготовку виробництва, готують варіанти вирішення питань, пов'язаних з керівництвом процесом виробництва, звільняють лінійних керівників від планування, фінансових розрахунків тощо.

Про структуру управління можна побачити інформацію у 2 розділі.

Загальне керівництво маркетинговою діяльністю на даному етапі покладається на заступника директора з комерційної роботи (з маркетингу).Начальником відділу маркетингу повинен стати заступник директора підприємства з комерційної роботи (маркетингу).

РОЗПОДІЛ ЕЛЕМЕНТІВ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Найменування структурних підрозділів

Елементи маркетингової діяльності

Відділ організації торгівлі (фахівець)

Вивчення мотивації покупок, закономірностей поведінки покупців на ринку. Типологія споживачів і сегментація ринку. Визначення поточних і перспективних потреб покупців. Організація торгівлі з орієнтацією на споживача. Організація торговельної комунікації. Відгуки преси

Відділ асортименту і якості (фахівець)

Дослідження конкурентоспроможності товарів різних товаровиробників.

Участь у формуванні асортиментної політики товаровиробників з орієнтацією на ринок з врахуванням життєвого циклу виробів.

Формування торговельного асортименту із забезпечення пріоритету споживача. Інтеграція торговельної і виробничої політики

Торговельний відділ (фахівець)

Закупівля товарів з врахуванням споживчих властивостей, цін, стійкості характеристик, конкурентоспроможності

Планово-економічний відділ (фахівець)

Підготовка прогнозів збуту. Вибір каналів реалізації. Стимулювання збуту

Бухгалтерія

Підготовка фінансового кошторису збуту, контроль за її здійсненням

Відділ кадрів (фахівець)

Оцінка потреби у фахівцях з маркетингу, їх підбір і найм.

Підготовка і підвищення кваліфікації фахівців з маркетингу

Відділ (служба) маркетингу стає провідним відділом, на який покладається розробка всіх маркетингових програм (планів), їх координація, а також відповідальність за їх виконання і за досягнення намічених у сфері маркетингу цілей. У цьому відділі зосереджується вся маркетингова інформація і на її основі розробляються рекомендації з питань торговельної, асортиментної, цінової, фінансової, кадрової політики, а також взаємовідносин з виробниками та з іншими підприємствами.

Розглянемо обов'язки фахівця на прикладі маркетолога.

До основних Функціональних обов'язків маркетолога належать такі:

    - здійснення моніторингу і проведення маркетингових досліджень: внутрішнього середовища підприємства, ринку, потреб споживачів, конкурентів, конкурентоспроможності підприємства та ін.; - інформаційне забезпечення маркетингової діяльності; - розробка комплексних програм маркетингової діяльності підприємства і формування бюджету маркетингу; - розробка маркетингової політики у сфері товару, цін, попиту, збуту, розподілу, реклами та ін. комунікацій тощо; - оцінка конкурентоспроможності товарів, розробка пропозицій щодо покращення асортименту товарів; - впровадження і координація маркетингових заходів; - розробка і реалізація політики нововведень; - стимулювання збуту і формування попиту; - розробка пропозицій щодо ефективного пристосування всього потенціалу підприємства до вимог ринку; - організація маркетингової діяльності підприємств; - розробка рекомендацій щодо формування іміджу підприємства; - здійснення маркетингового контролю: стратегічного, тактичного і контролю прибутковості тощо.

Похожие статьи




Організація служби маркетингу - Розробка та обгрунтування комплексу маркетингових заходів на прикладі корпорації "Бісквіт-Шоколад"

Предыдущая | Следующая