Стратегічні цілі та економічне обгрунтування проектів з аутсорсингу - Аутсорсинг в маркетингу

Окрім підвищення ефективності організації (що в короткостроковому плані виражається в ефективному управлінні витратами), використання аутсорсингу покликане привести організацію в більшу відповідність вимогам ринку, що відбивається комплексом цілей, об'єднаних у модель прийняття стратегічного рішення про необхідності аутсорсингу.

Стратегічні цілі, які будуть досягнуті в результаті реалізації аутсорсинг-проекту:

Розрізняють виробничі, вартісні та соціальні цілі:

    -Виробничі цілі визначаються потребами клієнтів. До них відносяться, наприклад, досягнення визначеної якості в області розробки продукту, виробництва і логістики; вибір надійного постачальника і інноваційна здатність, а також зниження і зміна структури виробничих витрат; -Вартісні цілі виражаються в досягненні оптимального кількісного результату (наприклад, підвищення рівня прибутковості, рентабельності, фінансової стійкості та вартості акцій) за певний період; -Соціальні цілі включають в себе екологічні вимоги до продукту, послуги, соціальну захищеність працівників (збереження робочих місць).

Основними економічними аспектами, які мають враховуватися є:

    1. Економічні показники мають плануватися на середньостроковий та довгостроковий період. Це є необхідною умовою здійснення економічного аналізу з мінімізацією впливу деяких факторів. 2. Тривалість періоду, який має бути проаналізований для визначення економічних показників, прямо зв'язаних з такими детермінантами, як кількість функцій маркетингу, що передаються на зовнішнє виконання, умови та швидкість передачі функцій, рівень впливу виконання маркетингових функцій на економічні показники підприємства. 3. Вибір аутсорсера відбувається на порівнянні вартості виконання функцій підприємства та залученні виконавця. Порівнювати витрати можливо за обраними критеріями та показниками оцінювання (експертний або математичний метод)

Для прийняття управлінських рішень про залучення аутсорсерів необхідно провести ряд досліджень, результати яких сприятимуть обгрунтуванню доцільності аутсорсингу.

З цією метою на підприємстві створюється експертна група, яка здатна порівняти два сценарія реалізації маркетингових функцій. Робота експертів проводиться у два етапи:

-самостійні польові роботи: визначення переліку ф-цій, які можеть передані на аутсорсинг (обираються з допомогою еталонного методу: ств еталонної маркетингової функції, яка характеризується ознаками, що дозволяють передати її на аутсорсинг. Кожна з ознак оцінюється за 5 чи 10-ти бальною шкалою. Додатково вводиться коефіцієнт значущості ознаки. Найбільш вагомими ознаками будуть: вартість, наявність досвіду, швидкість виконання функцій

Всі фактори, окрім фактору вартості можуть будти оцінені на основі власних суджень експертами.)

-залучення експертів (економістів) для оцінки фактору вартості. Аналізують прямі та непрямі витрати на здійснення марк функцій.

Похожие статьи




Стратегічні цілі та економічне обгрунтування проектів з аутсорсингу - Аутсорсинг в маркетингу

Предыдущая | Следующая