Стратегічне обгрунтування процесу аутсорсингу маркетингу підприємствами торгівлі - Аутсорсинг в маркетингу

Все с книжки. Там вопрос звучал так же.

Стратегічне обгрунтування аутсорсинг-проекту є відправною точкою в ухваленні рішення про аутсорсинг. Цей процес складається з декількох кроків:

    -аналіз цілей; -аналіз конкуренції і стратегічне позиціювання організації; -формування стратегічного бачення майбутнього організації;

Прийняття рішень про можливість аутсорсингу для окремих складових бізнесу.

Окрім готовності керівництва організації розглядати аутсорсинг як альтернативу традиційного шляху розвитку, необхідний вибір і узгодження окремих стратегічних цілей, які будуть досягнуті в результаті реалізації аутсорсинг-проекту. Окрім підвищення ефективності організації, використання аутсорсингу покликане привести організацію в більшу відповідність вимогам ринку, що відбивається комплексом цілей, об'єднаних в модель прийняття стратегічного рішення про необхідність аутсорсингу.

Бувають такі цілі:

    -виробничі цілі визначаються потребами клієнтів. До них відносяться, наприклад, досягнення певного якості в області розробки продукту, виробництва і логістики; вибір надійного постачальника і інноваційна здатність, а також зниження і зміна структури виробничих витрат; -вартісні цілі виражаються в досягненні оптимального кількісного результату (наприклад, підвищення рівня прибутковості, рентабельності, фінансової стійкості та вартості акцій) за певний період; -соціальні цілі включають в себе екологічні вимоги до продукту, послузі, соціальну захищеність працівників (збереження робочих місць).

Можливе досягнення цих цілей в результаті реалізації аутсорсинг-проекту для конкретної організації дозволяє говорити про необхідність використання аутсорсингу.

Ось якими принципами повинна слідувати компанія, щоб завоювати і надовго зберегти сильні стратегічні позиції.

По-перше, треба правильно визначити мету. Слід прагнути до найвищої довгострокової віддачі від вкладень.

По-друге, важлива частина стратегії компанії - формулювання способу створення вартості, тобто унікального набору вигод для споживачів, який надає компанія і який не можуть запропонувати конкуренти. Стратегія визначає форми конкуренції, при яких певна категорія споживачів отримує певні вигоди в певній галузі.

По-третє, стратегія повинна бути відображена в унікальному ланцюжку створення вартості. Щоб завоювати стійку конкурентну перевагу, компанія повинна вести відмінні від конкурентів операції або проводити ті ж операції по-друго му. Компанія повинна визначати свої підходи до внутрішніх бізнес-процесів, а також конкретно до виробництва, логістики, обслуговування, маркетингу, управління персоналом та іншим функціям відповідно до свого способом створення вартості.

По-четверте, стратегія повинна грунтуватися на виборі з ряду альтернатив. Компанії варто відмовитися від деяких операцій, послуг і характеристик продукту, щоб в усьому іншому домогтися унікальності.

По-п'яте, стратегія визначає, як різні аспекти діяльності компанії стикуються між собою. При розробці продукту, наприклад, потрібно враховувати особливості виробничого процесу, і на кожному з цих етапів слід думати як полегшити подальше обслуговування клієнтів. Злагодженість процесів не тільки дозволяє підвищити конкурентну перевагу, але також ускладнює копіювання стратегії. Скопіювати якісь операції або характеристики продукту досить просто, продублювати всю модель цілком - значно складніше.

Нарешті, стратегія передбачає послідовність розвитку компанії. Потрібно визначити напрямок, в якому буде рухатися компанія, і дотримуватися його навіть тоді, коли для цього доводиться жертвувати окремими повноваженнями.

Аналіз цих принципів ще раз підтверджує, що організації слід відмовитися від деяких операцій, послуг і характеристик продукту, щоб у всьому домогтися унікальності.

Похожие статьи




Стратегічне обгрунтування процесу аутсорсингу маркетингу підприємствами торгівлі - Аутсорсинг в маркетингу

Предыдущая | Следующая