Актуальні проблеми сучасного аутсорсингу та перспективи його подальшого розвитку в Україні - Аутсорсинг в маркетингу

Основними мотивами, що спонукають підприємства до прийняття рішення щодо використання аутсорсингу, є потреба в поліпшенні обслуговування клієнтів, зниженні витрат, підвищенні гнучкості діяльності, зосередженні на основних її видах, уникненні додаткових інвестицій, зниженні певних ризиків тощо [5].

Аутсорсинг має як переваги так і недоліки. Так, до переваг аутсорсингу відносять:

    - зростання рентабельності бізнесу. Аутсорсинг дозволяє скоротити витрати на обслуговування бізнес-процесів; концентрація всіх зусиль на основному бізнесі; - залучення чужого досвіду. Аутсорсингова компанія спеціалізується на визначеному виді діяльності, що дозволяє їй досконало розбиратися у всіх поточних питаннях; - надійність і стабільність. Аутсорсингова компанія несе відповідальність за роботу, яку виконує згідно із контрактом та поточним законодавством; - гнучкість масштабів бізнесу. При збільшенні масштабів бізнесу підприємству необхідно буде наймати працівників, нести витрати на їх навчання, обладнання робочого місця.

Серед недоліків аутсорсингу виділяють:

    - загрозу невиконання конфіденційності. Аутсорсингова фірма гарантує, що витік інформації про замовника неможливий, але існує ризик невиконання цієї вимоги; - вартість аутсорсингу досить часто може бути високою; - загрозу банкрутства аутсорсингової компанії; - існують ризики отримання від аутсорсера продуктів неналежної якості[5].

Відмітимо, що Україна має кілька безперечних конкурентних переваг щодо розвитку як майданчика для надання послуг аутсорсингу:

    1. Вдале географічне розташування. Україна межує з великими ринками ЄС і Росії, що робить економічно привабливим розміщення в ній виробництв усіляких товарів. Через країну пролягає П'ятий пан'європейський транспортний коридор (Венеція-Любляна-Будапешт-Ужгород-Львів-Київ). За оцінками міжнародних інвесторів, виробнича база в Україні скоротить час поставок (критично важливий елемент конкурентоспроможності) в середньому на 20 днів порівняно з країнами Східної Азії (нині поставки звідти відбуваються зазвичай морем, оги-наючи всю Євразію). 2. Якісна система освіти та науково-дослідницьких інститутів. Україна успадкувала з радянських часів розгалужену мережу шкіл та інститутів. Країна має потужний стартовий капітал за рівнем інженерних та інших технічних знань населення. Україна входить до п'ятірки лідерів світу за кількістю сертифікованих програмістів. 3. Порівняно розвинена виробнича інфраструктура. Україна має достатньо розвинене машинобудування. Хоча воно великою мірою орієнтоване на важке машинобудування та потреби ВПК, переорієнтація та диверсифікація виробництв є легшим завданням, аніж розвиток галузі з нуля [6].

Все це забезпечує нашій країні величезний потенціал з освоєння світового ринку аутсорсингових послуг. Участь у глобальному ринку аутсорсингу забезпечить завдання структурної перебудови в економіці, переводячи промисловість у сучасніші галузі та технології, а також підвищуючи питому вагу послуг в економіці.

Однак, насьогодні цей потенціал практично не реалізується. На шляху залучення замовників послуг аутсорсингу стоїть низка фундаментальних перешкод:

    1. Невизначеність податкової політики. Ринок аутсорсингу, особливо на стадії його формування, потребує визначеності для інвесторів і замовників. Жодна з провідних світових компаній не зробить свій бізнес заручником ризиків. Бізнес передусім має отримати чіткі сигнали щодо майбутніх умов його роботи. Ніхто не піде працювати у країну, де податки наступного дня можуть неочікувано підвищитися. 2. Незручна система регулювання. Україна неухильно посідає непривабливі місця у світових табелях про ранги за складністю провадження бізнесу. Аутсорсинг передбачає багато оперативно здійснюваних митних операцій, до чого наша митна система нині не готова (затримки на кордоні становлять дні, якщо не тижні). 3. Нерозвиненість інноваційної структури. Незважаючи на розвиненість науково-технічної бази, в Україні абсолютно відсутній зв'язок "ідея-продукт". Країна практично не має потужних центрів інноваційної діяльності, які могли б підтримувати розвиток передових виробництв і послуг.

Усунення цих бар'єрів для розвитку ринку аутсорсингу в Україні дасть змогу нашій країні приєднатись до величезної глобальної галузі з широким вибором можливостей для різних спеціалізацій.

Похожие статьи




Актуальні проблеми сучасного аутсорсингу та перспективи його подальшого розвитку в Україні - Аутсорсинг в маркетингу

Предыдущая | Следующая