Вибір маркетингової стратегії - Діяльність ДП "Адідас-Україна"

Маркетинг (в рамках компанії "Адідас") - це діяльність щодо забезпечення наявності потрібних товарів і послуг для потрібної аудиторії в потрібний час і в потрібному місці за відповідною ціною при здійсненні необхідних комунікацій і заходів щодо стимулювання збуту. Одним з можливих шляхів розвитку маркетингового пристрої в межах компанії є надання відносної свободи представництвам регіонів, для досягнення найкращих результатів. Це стосується розробки персональних рекламних повідомлень, а не тільки вибором рекламного майданчика і способу донесення інформації до споживача.

Таким чином можна сказати що маркетинг взагалі і відділ маркетингу зокрема для фірми "Адідас" є не просто великої організаційною структурою з значними витратами, а центральною ланкою не тільки у зв'язку зі споживачами але і у зв'язку між іншими організаційними структурами, які використовують широку базу інформації про головне учаснику всього економічного процесу фірми - споживача.

Успіхи фірми "Адідас" в Україні обумовлені не тільки грамотним підбором персоналу, але величезним досвідом материнської компанії у використанні потенціалу маркетингу, в правильному підході до організації роботи. Відмінні показники практично по всіх напрямках маркетингової діяльності, однак, специфіка нашої країни виражається в тому, що ми недооцінюємо комунікаційну сферу діяльності нашої компанії.

У Європі використання інформаційних технологій, це не данина часу, а доконаний факт, європейські маркетологи відносно давно оцінили важливість Інтернету і технології взагалі для збільшення прибутку фірми. У нас ситуація дещо гірша, і як завданням на найближче майбутнє треба розглядати величезну інформаційну мережу Інтернет.

Проте в компанії "Адідас" частка Інтернет маркетингу становить дуже малу частину, що просто неприпустимо для такої великої фірми.

У всьому світі для великих компаній характерна наступна модель роботи через Інтернет (за спаданням важливості) званої моделлю "Інформація / угода": адідас товар спортивний маркетинговий

    1. Візуальна і текстова інформація про товар. 2. Збір інформації / Маркетингове дослідження. 3. Підтримка споживачів / Сервісні послуги. 4. Внутрішня підтримка та сервіс. 5. Можливість укладення угод.

В Українському представництві в принципі слідують цій схемі, проте вважають, що вона обмежується першими двома пунктами, які в достатній мірі представлені в мережі Інтернет. Це безумовно не так, і провівши аналіз ситуації можна сказати, що варто було б розділити сайт на три частини, які найбільш повно охоплювали б не тільки Інтернет аудиторію (яка з дослідження агентства NetCraft зростає більш ніж на 30% в рік), але і допоможе спростити і здешевити комунікацію між офісами фірми "Адідас" не тільки в межах міста, але і в межах країни. Зараз у компанії ряд послуг маркетингу в сфері інформаційних технологій поставляються окремо в кожному магазині, наприклад за допомогою продукту компанії 1С, який крім своїх базових функцій з обліку товару, дозволяє менеджерам компанії вирішувати ті проблеми, яких до встановлення цього продукту не існувало. Правильним напрямком була б інтеграція всіх функцій в єдине ціле.

Інтернет маркетинг характерний тим, що має дуже велику швидкість зворотного зв'язку, великі можливості для оцінки аудиторії, в кілька разів меншу вартість проведення досліджень. Однак в силу декількох обставин не може бути використаний (поки) для прямого збільшення продажів. Найголовніша причина в маленькому проникненні Інтернет технологій в будинку приватних покупців.

Для Києва проникнення складає 60%, з яких більше 30% припадає на ринок малого бізнесу. (Приватне підприємництво). Цифра ж у регіонах (як основний напрямок діяльності компанії на 2016 рік) взагалі пригнічує. Там проникнення Інтернет технологій становить менше 15 відсотків. Однак у цій області в останні півтора року відзначаються дуже хороші тенденції до зростання, річне зростання Інтернет комунікацій становить близько 176%. Що зміцнює позиції

Один з напрямків Інтернет маркетингу це пряма і непряма Інтернет реклама та підтримка споживача. Пряма Інтернет реклама - це т. зв. "Банери" представляють собою анімовану (у більшості випадків) картинку розміром до 15x30 см. яка розміщується на групі Інтернет сайтів схожої тематики. Натиснувши на яку можна потрапити на певну сторінку сайту компанії "Адідас", на якому розміщена вся колекція товарів з барвистим описом і конкретної інформації про ту чи іншої моделі одягу та взуття.

В Інтернет є такі ж рекламні агентства, які займаються розміщенням реклами на групі сайтів. Вони називаються банерними мережами. Розміщення своїх банерів на групі з 5 спортивних сайтів в березні 2016 року з кількістю показів близько 100 000 в день протягом місяця (така кількість показів обумовлено тим, що рекламне повідомлення показується кожному відвідувачеві сайту, незалежно від його пристрастей і цільових параметрів) обійшлося компанії "Адідас "в 15 тисяч доларів. При цьому приплив відвідувачів на український сайт "Адідас" і в каталог продукції збільшився стрибкоподібно.

Крім того, Інтернет дозволяє використовувати нові засоби збору даних, що істотно розширює межі інформації, доступної маркетологам.

Похожие статьи




Вибір маркетингової стратегії - Діяльність ДП "Адідас-Україна"

Предыдущая | Следующая