Птахівництво - Тваринництво України, його регіональні особливості

Серед галузей продуктивного тваринництва вирізняється птахівництво. Воно постачає населенню м'ясо та яйця, а легкій промисловості - пух і пір'я. Це найбільш продуктивна, механізована й автоматизована галузь тваринництва, що істотно впливає на її територіальне розміщення ті організацію.

Виробничий потенціал галузі достатній для повного забезпечення потреби населення країни в яйцях і м'ясі птиці на рівні науково обгрунтованих норм споживання. Нині виробничий потенціал птахо промислового під комплексу АПК втрачається. На перехідному до ринкових відносин етапі порушився паритет цін на птахівничу ті промислову продукцію, що призвело до збитковості птахівництва ті значного спаду його виробництва.

Промислове птахівництво яйцевого і м'ясного напрямків розвивається в усіх природно-економічних зонах країни. Високі ціни на продукцію зумовили зменшення її споживання, а отже, обсяги реалізації. Господарства яйцевого напрямку в умовах загальної кризи при переході до ринкових відносин виявились більш стійкими. На птахофабриках м'ясної спеціалізації, крім бройлерів, вирощують індиків, качок, гусей.

Наприкінці 1997 р. держава вжила певних заходів щодо підтримки розвитку вітчизняного птахівництва. Зокрема, введено ввізне імпортне мито на птахівничу продукцію, за якого завозити Україну товарні яйця чи курячі стегенця невигідно.

У процесі переходу до ринку в птахівництві створюються нові інтегровані організації формування, які сприяють комплексному вирішенню питань виробництва, переробки, зберігання ті реалізації продукції птахівництва. Так, у системі ВНО "Укрптахопром" створена 31 інтегровану структуру. Птахогосподарством передано 15 комбікормових заводів. Наприклад, Білопільський птахорадгосп Сумської області приєднався до Білопільського комбікормового заводу. Окремі птахогосподарства інтегруються з товаровиробниками зерна, білкової сировини, беруть в оренду землю. Інтегровані структури постійно адаптуються до ринкових умов. В Україні налічується близько 150 млн. голів птиці, 90% з яких становлять кури.

Таблиця 3.2 Поголів'я худоби та птиці за регіонами у 2009 році [ 3 ]

Мал. 3.4 Поголів'я худоби та птиці за економічними районами у 2009 році, категорія: велика рогата худоба [ 3 ]

На даній діаграмі можно побачити, що найбільша кількість голів рогатої худоби за 2009 р. спостерігається у Поліському економічному районі. А найменша кількість у Донецькому економічному районі.

Похожие статьи




Птахівництво - Тваринництво України, його регіональні особливості

Предыдущая | Следующая