Тваринний світ - Особливості Бразильського плоскогір'я

Багатий і своєрідний тваринний світ бразильського плоскогір'я. Багато його, представники в інших географічних районах невідомі. До числа таких ендемічних тварин належать пристосувалися до життя на деревах у зоні екваторіальних лісів, - широконосі мавпи, лінивці, дикобрази, малі мурахоїди, невеликі ведмеді з чіпким хвостом - кинкажу, сумчасті опосуми. З наземних ссавців тут водяться тапіри, свині-пекарі, броненосці-гіганти і великі мурахоїди. Хижі ссавці представлені ягуаром, пумою, оцелот, поруч більш дрібних кішок, а також мешкають в Амазонці прісноводні дельфіни.

У зоні саван і рідколісся зустрічається страус - нанду, дрібні південноамериканські олені, ледь досягаючи величини зайця, гривастий вовк та інші рідкісні тварини.

Вельми численні в бразильських лісах, особливо у вологих, різного роду плазуни - отруйні змії (жарарака, гремучника та інші), удави (включаючи знаменитого боа і гігантську, що досягає 10 м, анаконду), крокодили, каймани, ящірки і черепахи, а також представники царства птахів - папуги, тукани, гоацини, близько 500 видів крихітних різнокольорових колібрі і т. д.

Тваринний світ бразильського нагір'я тримає пальму першості за кількістю видів приматів у всьому світі - 77 видів і за кількістю видів прісноводних риб - більше 3000. За кількістю видів земноводних - на почесному другому місці, на третьому - за кількістю видів птахів і на п'ятому - за кількістю видів плазунів. У тропічному поясі західної півкулі водяться 12 типів ссавців, і 11 з них мешкають в бразильському нагір'я, в цілому більше 600 видів. Багато хто з видів тварин, що живуть у добре освоєних людиною екосистемах, як, наприклад, Атлантичний ліс, зараз знаходяться під загрозою знищення.

Тут добре представлено сімейство котячих, таких, як великих: плямистий ягуар, пума, леопард і його різновид - чорна пантера, так і дрібніших : сукуарана, жагуарунді і оцелот.

Оцелот (Мал.11) живе у вологих лісах Бразилії та Латинської Америки. Тварина має дуже мускулисте і сильне тіло і з легкістю лазить по деревах. Вдень, як правило, оцелот спить або ховається в дуплах дерев або в густому листі на гілках. Полює оцелот вночі.

Мал. 11. Оцелот

Завдяки своїй камуфляжній розмальовці і обережного поведінки, дуже важко помітити цю кішку, хоча вона може бути поруч. Харчується оцелот в основному птахами, дрібними тваринами, зміями і рибою.

Ягуар (Мал.12) - найбільший хижак не тільки в Бразилії, але і у всій Латинській Америці. Довжина тіла цього бразильського тварини досягає 2 метрів, хвоста - до 75 см, висота ягуара в холці -. В середньому до 80 см.

Мал. 12. Ягуар

Ягуар добре лазить по деревах і плаває. Активний переважно вночі. Тварина живе переважно в тропічних і субтропічних лісах, в основному, біля річок.

Іноді забарвлення ягуара буває суцільно чорне. Ягуару до вподоби одиночний спосіб життя. Це не особливо розбірливий хижак - їсть все, що зловить. Відзначаються випадки нападу ягуарів на людину, особливо вночі.

Похожие статьи




Тваринний світ - Особливості Бразильського плоскогір'я

Предыдущая | Следующая