Висновки - Природно-ресурсний потенціал регіонів України та його економічна оцінка

З метою упорядкування джерел фінансового забезпечення природоохоронної діяльності в країні необхідно створити цільові фонди охорони і відтворення природних ресурсів на підприємствах - природокористувачах, при місцевих та державному бюджетах з наступною трансформацією цих фондів у екологічні банки.

Основними природоохоронними заходами мають бути: реконструкція промислових підприємств, перехід на безвідходні та маловідходні технології, утилізація відходів виробництва; будівництво очисних споруд, газо - і пилоуловлювачів; рекультивація порушених земель; організація моніторингу та єдиної державної охорони природного середовища та інші заходи.

Отже, запаси природних копалин - це не тільки джерело доходів для видобувних та переробних підприємств, але й база для стійкого економічного розвитку регіону. Природні ресурси розподілені серед регіонів України дуже нерівномірно і через це деякі регіони страждають на бідність. Взагалі нерівномірність породжує низку проблем для регіонів, серед яких є: висока конкурентоспроможність; безробіття; низька заробітна плата і так далі.

Окремі області мають поклади корисних копалин світового значення. Інші регіони мають невеликі запаси мінералів, енергетичних ресурсів та інших копалин місцевого значення. В особливому становищі перебувають два регіони з найменшою площею - міста Київ та Севастополь. На їхній території майже немає родовищ корисних копалин. Регіони відрізняються не лише розподілом копалин, але й інтенсивністю їх видобутку. У частині регіонів наявні родовища використовуються вельми активно, тоді як в інших регіонах існує значна кількість родовищ, які взагалі не розробляються.

Таким чином, ефективність економіки регіонів багато в чому залежить від правильного використання всього комплексу природних ресурсів у межах певної території.

Похожие статьи




Висновки - Природно-ресурсний потенціал регіонів України та його економічна оцінка

Предыдущая | Следующая