Вступ - Кристалогенезис самородної міді України

Мідь - один із поширених металів земної кори, який входить до складу 505 мінеральних видів. Вона посідає одне з провідних місць як за обсягом продукції серед металів, так і за обсягом споживання в промисловості розвинутих країн. На сучасному етапі розвитку світової економіки простежується тенденція до зростання темпів споживання міді, що також притаманно й Україні з розвинутими металургією, машинобудуванням, електротехнікою, зв'язком, електронною промисловістю тощо. Щорічні потреби економіки України в міді величезні і, за даними Програми розвитку кольорової металургії України на 2005-2010 роки, становитимуть 160-170 тисяч тонн, вартість яких за різними оцінками може бути 3 млрд гривень на рік. Споживання міді в Україні відбувається за рахунок імпортної і внутрішньої вторинної сировини.

Актуальність теми полягає у вирішенні декількох важливих питань теоретичного і практичного сенсу, пов'язаних з мідною проблемою України. Нині Україна не має розвіданих родовищ міді, однак перспектива створення власної мінерально-сировинної бази цього металу досить значна. Волинський район з рудопроявами самородної міді є одним з найперспективніших.

Самородна мідь належить до відносно поширених мінералів України: її виявлено в багатьох регіонах і різних мінеральних комплексах. Одночасно вона вивчена недостатньо, оскільки протягом тривалого часу не викликала практичного інтересу і лише останніми роками привернула до себе значну увагу. Це зумовлено відкриттям нових перспективних рудопроявів самородної міді в межах північно-західної частини Волино-Подільської плити і західної частини Українського щита (УЩ). В зв'язку з цим виникла наукова та практична доцільність детального мінералогічного дослідження самородної міді, насамперед з метою з'ясування її походження. Вирішення цієї проблеми можливе через вивчення кристалогенезису самородної міді, що матиме важливе практичне значення для прогнозу, пошуків і оцінки самородномідних родовищ. Детальне вивчення генетичної природи кристалів самородної міді України не тільки поповнить мінералогічні дані щодо цього мінералу, а й допоможе розкриттю генезису самородномідних родовищ України.

Мета і задачі дослідження. Основна мета роботи - з'ясування генезису кристалів самородної міді з рудопроявів України. Для її досягнення потрібно було вияснити механізми зародження, росту, змін і перетворень кристалів самородної міді, способи та умови їхнього утворення і геологічні процеси, які привели до формування покладів самородної міді. Висвітлення цих питань передбачало вирішення таких задач:

    - вивчити морфологію різних виділень, у тому числі і кристаломорфологію самородної міді; - з'ясувати внутрішню будову (анатомію) виділень самородної міді; - визначити хімічний склад виділень самородної міді; - встановити мінеральні асоціації та парагенезиси самородної міді; - дослідити парагенні самородній міді мінерали з метою відтворення умов її кристалізації; - зіставити характеристики самородної міді з різних рудопроявів України; - порівняти характеристики самородної міді з рудопроявів України та відомих мідних родовищ і рудопроявів світу; - обгрунтувати типоморфізм самородної міді України та виконати кристалогенетичні побудови.

Похожие статьи




Вступ - Кристалогенезис самородної міді України

Предыдущая | Следующая