Вступ - Організація фінансово-господарської діяльності підприємства (на прикладі ПП "Dream")

Фінансово стійким і активним є такий суб'єкт господарювання, який за рахунок власних коштів покриває кошти вкладені в активи, не допускає невиправданої дебіторської та кредиторської заборгованості, своєчасно розраховується за своїми зобов'язаннями. Основою фінансової стійкості та активності будь-якого підприємства є виважена, раціональна організація й ефективне використання оборотних фондів. Але це не означає, що підприємство вкладає оборотний капітал лише у високоліквідні активи з метою зниження ймовірного ризику та отримання найвищого прибутку.

Головною метою діяльності підприємства є створення конкурентноспроможної продукції з високими споживчими якостями, для виробництва якої потрібна раціональна організація оборотних засобів. В сучасних умовах проблема забезпеченості підприємств оборотними засобами займає одне з провідних місць. Від цього фактора залежить виробнича діяльність підприємства та ефективність його виробництва. Оборотні засоби перебувають у постійному pycі, послідовно проходячи всі стадії кругообігу, відповідно їх розмір повинен бути таким, щоб забезпечити безперервний процес виробництва на підприємстві. Коли ж їх розмір зменшується, то відповідно порушується виробнича діяльність підприємства, знижуються обсяги виробництва, не забезпечується своєчасне відтворювання оборотних засобів.

Оборотні засоби становлять одну із складових частин майна підприємства, стан і ефективність використання яких є важливою умовою успішної діяльності підприємства.

Основною метою досліджень є пошук і обгрунтування шляхів удосконалення формування оборотних засобів підприємств. Досягнення поставленої мети обумовило постановку і вирішення таких задач:

    - визначити сутність та склад оборотних засобів; - виконати організаційно-економічну характеристику підприємства; - визначити фактори, що впливають на формування оборотних засобів; - розрахувати показники використання оборотних засобів на ПП "Dream"; - проаналізувати фінансовий стан об'єкта дослідження; - оцінити ефективність використання оборотних засобів на ПП "Dream"; - визначити і обгрунтувати оптимальну величину оборотних засобів та зробити відповідний розрахунок.

Поставлені завдання вирішуються за допомогою розрахунково-конструктивного та eкономікo-статистичного методів.

Об'єктом дослідження є фінансово-господарська діяльність ПП "Dream".

До інформаційної бази дослідження входять такі документи, як форма № 1 "Баланс", форма № 2 "Звіт про фінансові результати", форма № 3 "Звіт про рух грошових коштів".

Методологічною основою є засади економічної та фінансової теорії, роботи провідних вітчизняних і зарубіжних учених з проблем формування оборотних засобів підприємств, їх ефективного використання та розподілу, законодавчі та нормативні акти органів державної влади України з питань розвитку суб'єктів господарювання.

В роботі використовувалися наступні методи: аналіз та синтез; історико-логічний метод; індукція та дедукція; системний аналіз; розрахунково - конструктивний; статистичного дослідження.

Похожие статьи




Вступ - Організація фінансово-господарської діяльності підприємства (на прикладі ПП "Dream")

Предыдущая | Следующая