Вступ - Фінансовий стан підприємства і шляхи його стабілізації

Згідно теорії Абрахаама Маслоу первісною потребою усіх людей - є потреба в безпеці, їжі та житлі.

Житло є необхідною умовою для усіх категорій людей незалежно від соціального стану, віку, статі тощо. Не випадково на заході, де вже існує ринкова економіка (до якої ми ще тільки прямуємо) багатою і заможною людиною вважається власник нерухомості. Від нього залежать наймачі та орендатори, які оплачують і користуються наданими послугами. Житлова політика капіталістичних країн досить таки жорстка із-за вимог самих власників нерухомості, яких підтримує держава і діюче законодавство.

Такий погляд на житлову проблему нам здається досить дивним тому, що донедавна приватна власність не мала місця в державі, яка прямувала до комунізму і лише зараз, коли ми наближаємося до ринкових відносин ми маємо приймати усі умови які несе за собою ринкова економіка.

На всіх етапах розвитку людства проблема житла стояла перед ним

На одному із перших місць життєзабезпечення. Особливо гострою проблема житла стала в період розвитку і формування ринкових відносин, коли житло стає щоденним товаром, предметом купівлі - продажу навіть, найму, дарування, заповіту, обміну, приватизації і т. д..

Мета даної курсової роботи - визначення економічного стану даної організації, виявити фактори які впливають на нього і спробувати запропонувати шляхи стабілізації, поліпшення фінансового стану і покращення ефективності діяльності підприємства.

Госпрозрахункова житлово - експлуатаційна дільниця - є державне підприємство, яке має самостійний баланс, є юридичною особою з дня реєстрації статуту. Власником майна дільниці є полтавська міська Рада народних депутатів.

Майно господарської дільниці складається із основних і оборотних коштів, які створюють її статутний фонд.

Спеціальні фонди дільниці створюються і використовується згідно з діючими нормами і законодавством, дільницею самостійно.

ГЖЕД веде бухгалтерський, оперативний і статистичний облік. В установленому порядку складає і представляє звітність управлінню житлово-комунального господарства і відповідним органам. Несе відповідальність за достовірність звітів.

Здійснює самостійно розрахунки з бюджетом. Керівник житлово - експлуатаційної дільниці діє від імені підприємства без доручення. Дільниця має печатку з зображенням Державного герба України, штамп і інші реквізити.

Об'єктом дослідження є госпрозрахунковий житлово-експлуатаційний дільниця № 11 м. Полтави.

Використані методи економічного аналізу, вивчені резерви підвищення ефективності господарської діяльності.

Розроблені пропозиції по підвищенню ефективності господарської діяльності ГЖЕД -11, в умовах переходу до ринкових відносин:

1. Методика розрахунку і порядок використання плати за оренду нежилих приміщень.

2. Створення товариств власників і обгрунтування їх фінансової діяльності.

Працюючи в умовах ринку, що формується госпрозрахунковій житлово-експлуатаційній дільниці № 11 необхідно було шукати шляхи підвищення ефективності господарської діяльності, які ми спробуємо знайти шляхом аналізу діяльності ГЖЕД-11.

Похожие статьи




Вступ - Фінансовий стан підприємства і шляхи його стабілізації

Предыдущая | Следующая