Вступ - Механізм формування і розподілу прибутку підприємства

Прибуток розподіл ефективність

Головним завданням підприємства в умовах ринкової економіки є всесвітнє задоволення потреб народного господарства і громадян у його продукції, роботах і послугах з високими споживчими властивостями і якістю при мінімальних витратах, збільшення внеску в прискорення соціально-економічного розвитку країни. Для здійснення свого головного завдання підприємство забезпечує збільшення прибутку.

Прибуток є першочерговим стимулом до створення нових і розвитку вже діючих підприємств. Можливість отримання прибутку спонукає людей шукати більш ефективні способи поєднання ресурсів, винаходити нові продукти, але які може виникнути попит, застосовувати організаційні і технічні нововведення, які обіцяють підвищити ефективність виробництва. Працюючи прибутково, кожне підприємство вносить свій внесок в економічний розвиток суспільства, сприяє створенню і примноженню суспільного багатства і росту добробуту народу.

Прибуток - багатозначна економічна категорія. Від глибини її пізнання і раціональності використання залежить ефективність комерційного розрахунку, ціноутворення та інших економічних важелів господарювання. Будучи джерелом виробничого і соціального розвитку, прибуток займає провідне місце у забезпеченні самофінансування підприємств і об'єднань, можливості яких багато в чому визначаються тим, наскільки доходи перевищують витрати.

Тема прибутку особливо гостра для російських підприємств, оскільки затяжна економічна криза, складовими якого були високі податки і неплатежі, значно знецінював одержувані прибутки. До того ж, опинившись з початку реформ в умовах "вільного економічного плавання", підприємства вже не могли покладатися на державну підтримку, вони все більше діють в умовах самоокупності та самофінансування.

Недостатня теоретична і практична розробленість вищеназваних проблем обгрунтовує необхідність та актуальність теми курсової роботи.

У той же час, незважаючи на те, що дослідженню формування та розподілу прибутку підприємства приділяється велика увага, існує досить багато питань, пов'язаних виявленням резервів зростання прибутку, що вимагають в даний час додаткового вивчення.

Актуальність, складність і різноманітність проблем впливу факторів на розмір прибутку, і ефективність розподілу прибутку обумовлюють необхідність дослідження цих проблем стосовно до конкретного підприємства.

Мета курсової роботи - на основі комплексного аналізу формування, розподілу і використання прибутку підприємства визначити основні напрями її підвищення.

Для реалізації поставленої мети необхідно вирішити такі основні завдання:

    - визначити економічну сутність прибутку підприємства; - визначити роль прибутку в розвитку діяльності підприємства; - проаналізувати формування і розподіл прибутку конкретного підприємства; - виявити основні резерви зростання прибутку суб'єктів господарювання.

Об'єктом дослідження є прибуток ПАТ "Укртелеком".

Предмет дослідження - механізм формування і розподілу прибутку підприємства.

Теоретичну і методологічну базу дослідження становлять праці вітчизняних економістів: Колчина Н. В., Кодоцкого В. П., Савицької В. А., Фірсова А. А. та ін, що публікуються в періодичній пресі з досліджуваної проблеми. А також фінансова звітності та оперативні матеріали ПАТ "Укртелеком".

Похожие статьи




Вступ - Механізм формування і розподілу прибутку підприємства

Предыдущая | Следующая