Аналіз факторів зовнішнього та внутрішнього середовища - Аналіз фінансово-господарської діяльності ПАТ "Одескабель"

Аналіз макрооточення

Комплексний аналіз макрооточення ПАТ "Одескабель" дає можливість дослідити вплив зовнішнього середовища на діяльність підприємства. Даний аналіз виділяє негативні та позитивні характеристики кожного фактору та підштовхує керівництво підприємства до переосмислення деяких моментів задля підвищення продуктивності праці та стійкості до постійних змін ринку.

Економічні фактори. Кризова економічна ситуація, яка пов'язана з коливаннями валютного курсу, інфляційним процесом та зниженням рівня дохідності населення змушує переглянути тактику виробництва. Обсяги виробництва "Одескабель" були помітно знижені серед споживачів країни. Попит серед потужних компаній та приватних підприємств не знизився і цей факт має позитивний характер, адже бюджет підприємства поповнюється.

Політичні фактори. Стабільна політична ситуація передбачає розвиток країни та всіх її секторів на належному рівні. Компанія "Одескабель" намагається пристосовуватися до постійних змін та слідкувати за правовою основою країни.

Технологічні та науково - технічні фактори. Виробничим потужностям компанії "Одескабель" можна лише позаздрити, адже постійні оновлення обладнання - запорука ефективного виробництва. І це прекрасно розуміють на підприємстві. Саме тому відділ кваліфікованих працівників намагається вдосконалювати технологічний та науково - технічний комплекс з метою оптимізації виробництва та мінімізації затрат.

Міжнародні фактори. Компанія "Одескабель" здійснює свою діяльність не лише на вітчизняному ринку, а й на міжнародному. Постійними міжнародними клієнтами являються компанії "Уралінформ", "Азтелеком" та

"United Telecom of Georgia".

Соціальні та демографічні фактори. Географічне розташування грає неабияку роль в обсягах продажу продукції. Підприємство намагається продавати продукцію по всій території України, за допомогою співпраці з відомими компаніями різних областей. Рекомендації відіграють важливе значення, особливо в ситуація незнайомої продукції.

На сьогоднішній день компанія "Одескабель" заполонила вітчизняний ринок, тобто більшу його частину і успішно здійснює свою діяльність. Вона зорієнтована на потреби та інтереси споживачів. [6,7]

Аналіз мікрооточення

Підприємство постійно працює над вдосконаленням існуючих зразків продукції та освоєнню нових видів. Це дозволяє забезпечувати постачання якісних і порівняно недорогих виробів у всі області України, зокрема за кордон. Запорукою успішного просування товарів підприємства на ринку України, а також за кордоном є достатній асортимент, якість та прийнятні ціни.

Кризова економічна ситуація, що склалася на сьогоднішній день в країні змушує переглянути діяльність підприємства та провести SWOT - аналіз для визначення сильних та слабких сторін (внутрішній чинник), а також можливостей та загроз (зовнішній чинник).

Побудуємо табл. сильних та слабких сторін підприємства.

Таблиця 1.5 - Сильні та слабкі сторони підприємства

Сильні сторони

Слабкі сторони

1. Достатня популярність

1. Зменшення попиту

2. Імідж на ринку

2. Нові конкуренти

3. Фокусування на споживачів

3. Кризові атаки

4. Високий контроль якості

4. Перевиробництво

5. Наявність джерела фінансування

-

6. Продумана стратегія у сфері діяльності

-

7. Висока кваліфікація персоналу

-

8. Хороша мотивація персоналу

-

9. Конкурентоздатна цінова політика

-

10. Налагоджена збутова мережа

-

Побудуємо таблицю можливостей та загроз підприємства.

Таблиця 1.6 - Можливості та загрози підприємства

Можливості

Загрози

1. Вдосконалення технології виробництва

1. Зростання податків і мит

2. Не повністю задоволений попит на продукцію

2. Зростання темпів інфляції

3. Вдосконалення менеджменту

3. Зниження рівня життя населення

4. Невдала поведінка конкурентів

4. Зміна купівельних переваг

5. Можлива державна підтримка

5. Скачки курсів валют

На основі побудованих таблиць, можна побудувати наступну SWOT - таблицю.

Таблиця 1.7 - SWOT - таблиця ПАТ "Одеський кабельний завод"

Внутрішнє середовище

Сильні сторони (S)

Слабкі сторони (W)

1. Перспективний колектив

1. Зменшення коштів

2. Гнучка політика керівництва

2. Непередбачувані ситуації

3. Хороша репутація у клієнтів

3. Недостатній прибуток порівняно з попередніми фінансовими звітами

Зовнішнє

Середовище

Можливості (O)

Загрози (T)

1. Нові постачальники

1. Поява нових конкурентів

2. Нова політика підприємства

2. Зниження продажів

3. Розширення споживчого ринку

3. Фінансові труднощі

Проаналізувавши SWOT - таблицю та зіставивши сильні та слабкі сторони з можливостями та загрозами ми дійшли до висновку, що найбільш переважною для ПАТ "Одеський кабельний завод" стратегією на даному етапі є стратегія закріплення та посилення позицій на вітчизняному ринку. Така ситуація пояснюється фактором ймовірного збільшення кількості іноземних компаній та охоплення ними основної частини ринку. Але при цьому у підприємства все - таки існує ряд значущих переваг, завдяки яким вона є досить впливовим конкурентом на ринку України. [7,8]

Аналіз господарської діяльності підприємства показав, що ПАТ "Одеський кабельний завод" - стабільно працююче підприємство, яке виробляє якісну конкурентоспроможну продукцію, що відповідає умовам ринку, проводить розробки і освоює нові види продукції.

Підприємство вже багато років займає провідне місце на ринку України по виготовленню кабелів різного типу. Але, щоб втримати позицію необхідно дуже багато зусиль. Саме тому підприємство активно використовує концепції управління маркетингом: концепція вдосконалення виробництва, концепція вдосконалення товару, концепція вдосконалення збуту, концепція маркетингу, концепція соціально - етичного маркетингу та концепції стосунків та вражень. Як бачимо, підприємство використовує всі можливі концепції, що говорить про те, що підприємство прагне не тільки отримувати максимально можливі доходи, а й намагається покращити соціальний, культурний, економічний та екологічний рівень життя.

Цілі, які ставить перед собою підприємство є досить далекоглядними. І першим кроком, до досягнення є, насамперед, збереження вже існуючих позицій. Для цього підприємство постійно проводить аналіз поточної маркетингової ситуації. Вона аналізує діяльність основних конкурентів, маючи на меті зрозуміти власні слабкі сторони та їх подолати. Також проводить ретельний відбір постачальників, тому що якісна сировина є основою виготовлення якісних товарів. І, найголовніше, ретельно характеризує споживачів продукції, для того, щоб зрозуміти акцент на виготовлення якої продукції необхідно зробити. А також визначає привабливий ринковий сегмент для відповідних товарів.

Дане підприємство намагається аналізувати ситуацію на ринку, а також посилювати позиції на світовому ринку, насиченому конкурентами.

Похожие статьи




Аналіз факторів зовнішнього та внутрішнього середовища - Аналіз фінансово-господарської діяльності ПАТ "Одескабель"

Предыдущая | Следующая