Філософія та її роль у суспільстві - Етапи розвитку філософії

Поняття філософії походить від грецьких слів: Філео і Софія, що означає в перекладі: любов до мудрості.

У період Київської Русі філософія асоціювалась з мудрістю, і філософом називали людину, яка любить книги, граматику і яка не тільки збирає премудрість, але й передає її іншим, прогнозує розвиток подій та дає мудрі поради. Під філософією розумілось прагнення до вищого пізнання, що вирізняло її від житейських, світових та інших форм знання, а також від релігійно-міфічного розуміння світу. Філософія є проміжною ланкою між релігією та наукою.

Особливості становища людини в світі

    1. Розумність людини 2. Неспеціалізованість людини 3. Людина є вільна істота 4. Універсальність 5. Людина усвідомлює свою смертність

Ми є людьми настільки, наскільки ми утримуємо себе в людському статусі. Світогляд - сукупність узагальнених уявлень про світ, місце людини в світі, підвалини людські взаємини зі світом, що виконують функції та світо орієнтування.

Світогляд синтезує цілу науку інтелектуальних утворень: знання, бажання, інтуїція, віра, мета, надія, і т. д.

Складові світогляду: погляди, переконання, причини, ідеали, життєві норми і т. д.

Основні світогляди питання людини:

    1. Що я можу знати? 2. Що я маю робити? 3. На що я можу сподіватись? 4. Що таке людина?

Філософствувати - це просто думати про світогляд і проблему, усвідомлювати їх необхідність, їх зв'язки, сторони, характеристики.

Філософія - теоретична форма світогляду, особливий рівень мислення, на я кому думка усвідомлює себе саму в своєму ставленні до дійсності, та шукає абсолютних, остаточних засад, для власних актів людського самоствердження.

Міфологія - історично перша форма світогляду.

Найперша особливість міфологічної свідомості - синкретизм (злиття всього з усім). Навчившись виробляти знаряддя праці людина створила штучні явища, сферу соціально-культурних процесів. Міфологічне мислення змінюється дискурсивним. Міф розкладається на:

    1. Пранаука 2. Мистецтво 3. Релігія 4. Філософія і т. д.....

Структура філософського знання:

    1. Онтологія - наука про буття; 2. Шосеологія - наука про пізнання; 3. Логіка - наука про правильне мислення; 4. Історія філософії.

Похожие статьи




Філософія та її роль у суспільстві - Етапи розвитку філософії

Предыдущая | Следующая