Основи комунікації, Публічні виступи - Етика ділового спілкування

Деякі експерти вважають, що здатність кожного людини говорити різна і свідчить про наявності в чоловік двох якостей:

    1. Ступінь самовпевненості, тобто на скількох він упевнено себе почуває, тобто на скількох він правий. 2. Його ступінь непевності в собі.

Критерії оцінки чи впевненості непевності служать слова які вживає людина і частота їхнього повторення.

Слова вставки і слова службовці для вираження невизначеності видають непевність: узагалі ж, як сказати, я думаю, по-моєму і т. д.

Стверджувальні висловлювання характеризують упевненість: однозначно, правильно, чудово і т. д.

Є кілька критеріїв яким повинна відповідати наша мова:

    1. Те, що ми говоримо повинне бути обгрунтовано. 2. Мати сенс. 3. Бути взаємозалежно. 4. Зрозуміло для навколишніх.
Публічні виступи

Одне з основних професійних вимог до підприємцю є уміння виступати на конференціях, засіданнях, ділових зустрічах.

Більш ефективно завжди коротке насичене цікавий і яскравий виступ, ніж довга мова.

Необхідно говорити рідко і по-істоті. Для того, щоб виробити в собі здатність говорити спокійно і ясно перед аудиторією необхідно врахувати кілька моментів:

    1. Починати мова сильним і наполегливим голосом. 2. Готується до виступу. 3. Виявляти впевненість. 4. Практикуватися.

Підготовка до виступу:

Підготовка до виступу одна з основних і неот'емлемих частин складових успіху при виступі. Часом саме від підготовки може залежати весь виступ.

При підготовці необхідно:

    1. "Пропустити" матеріал через себе. 2. Не перетворювати мова в сухий виклад фактів, приводити конкретні приклади "ефект слоєного пирога" 3. Збирати більше інформації, чим ви зможете використовувати (резервні знання). 4. Необхідно придумати план мови й основні тези особливо вибудувати її початок і кінець. 5. Записати свій виступ і прослухати на плівці 6. Використовувати асоціації, не читати по папірці. 7. Отрепетировать готову мову. 8. Вживати в повсякденних розмовах ті моменти про які ви хочете говорити в публічному виступ, тому що зведення які ви використовуєте закріпляться в пам'яті. 9. Спробувати запам'ятати вашу мову не в один присід, а в плині декількох днів.

Під час виступу:

1. Настройтеся на аудиторію, з'ясуєте чи відповідає

Зміст вашої мови її інтересам. Якщо ні, то на ходу приведіть ваші інтереси й інтереси аудиторії до загальному знаменнику.

    2. Перш ніж почати виступ, візьміть на себе увага. 3. Починайте говорити тільки тоді, коли установитися тиша. 4. Коротко і чітко звернетеся до всієї аудиторії, а потім зробіть паузу. 5. Спостерігайте за реакцією аудиторії і намагайтеся домогтися її розташування. 6. Стежите за тим коли ваші слова знайдуть у аудиторії підтримку і відразу ж розвивайте тему і намагайтеся ширше неї розкрити. 7. Тільки коли ви цілком домоглися розташування слухачів переходите на головну тему виступу 8. Не втрачайте самовладання від провокаційних реплік. 9. Не вступайте в дискусію під час виступу, інакше вас " поведуть убік ", і виступ буде " провалене ". Скажіть, що на всі питання ви відповісте після виступу. 10. Якщо у виступ є місця неприємні аудиторії, обов'язково підкріпите їх очевидними прикладами і фактами, підкресліть, що тільки необхідність змушує вас говорити про їх. І, обов'язково, знизити гостроту декількома компліментами. 11. Не робити невиправданих висновків і узагальнень. 12. Не показувати виду, що ви чи утомилися в чомусь сумніваєтеся. 13. Закінчивши виступ зробити комплімент аудиторії і подякувати за увагу.

Початок виступу:

Початок виступу найбільш важлива частина усього виступу. Ціль початку виступу складається в залученні уваги і розпаленні інтересу аудиторії. Не варто починати виступ з анекдоту чи вибачень. Найкраще починати виступ з:

    1. З історії приголомшливого факту. 2. C питання слухачам (чи знаєте ви, що...?). 3. З зауваження, що стосується безпосередньо аудиторії. 4. З цитати відомої людини. 5. З показу якого-небудь предмета.

Закінчення виступу:

Як говориться: "Спочатку розповісти те, що збиралися розповісти, потім розповісти те, що помнете і закінчите тим, з чого почали."

Закінчувати виступ випливає дотримуючи наступних правил:

    1. Резюмувати основні положення виступу. 2. Призвати до дії, якщо це доречно. 3. Зробити придатний комплімент. 4. Викликати сміх. 5. Використовувати придатну цитату. 6. Створити кульмінацію. 7. Постаратися закінчити виступу перш ніж цього захоче публіка.

Деякі аспекти необхідні для гарного виступу:

    1. Відчуття контакту з аудиторією. 2. Природність мови:

A) розмовний тон, безпосередність,

B) акцентування важливих слів,

C) зміна темпу мови - пауза до і після

Важливих думок.

3. Прояв енергії й емоційної щирості.

Похожие статьи




Основи комунікації, Публічні виступи - Етика ділового спілкування

Предыдущая | Следующая