Етикет ділового обіду - Загальноприйняті правила поведінки за столом

Від ділового обіду залежить дуже багато чого: ваш імідж як ділової людини, імідж фірми, про яку будуть судити по вашому поведінці, успіх важливих переговорів, входження до вищих ділові кола і т. д. Саме тому починають набувати популярності такі курси, як "Етикет ділового обіду", що зачіпають всі аспекти ділового обіду, починаючи з того, як є спагетті, не гублячи їх собі на сорочку, і кінчаючи тим, як правильно відкривати мідії.

Ось основні правила:

    * Якщо запрошення на прийом або обід відправлено в письмовому вигляді, обов'язково так само в письмовому вигляді висловите свою подяку, навіть у тому випадку, якщо ви і не збираєтеся піти на нього. * Ретельно продумайте свій костюм. Навіть якщо в запрошенні написано "в повсякденному одязі", це все ще означає "у піджаку та краватці" для чоловіків і "в діловому костюмі" для жінок. Ніяких джинсів! Якщо б хотіли, щоб ви прийшли в джинсах, у запрошенні б написали "у спортивному одязі". * Якщо саме ви запрошуєте кого-небудь на діловий обід, то в ресторані ви повинні вести себе так, як якщо б приймали гостей у себе вдома. Тому краще заздалегідь зарезервувати кращий столик у ресторані і ознайомитися з меню. * У запрошених свої обов'язки. Одна з головних порад гостям - не приходити в ресторан зголоднілим. Краще заздалегідь де-небудь перекусити. Ви йдете на діловий обід не їсти, а вирішувати ділові питання і встановлювати ділові відносини. * Але навіть якщо ви збираєтеся трохи поїсти, слід робити це правильно. А це ціла наука. Чи знаєте ви, ніж ложка для супу-пюре відрізняється від звичайної співай ложки? Ложка для супу-пюре трохи більше звичайної. А ще ж є виделки для салату, вилки для других страв, виделки для риби, виделки для тістечок та інші їхні численні родички. Постарайтеся заздалегідь вивчити призначення всіх цих предметів. Не треба думати, що ваші помилки навколишні знавці спишуть на "милу безпосередність".

Не слід також:

    * Обговорювати свої дієтичні переваги і проблеми зі здоров'ям, навіть якщо у вас виразка шлунка або алергія. Краще відмовитися від страви, не пояснюючи причини. * Скаржитися на сервіс і якість їжі. * Голосно звати офіціанта. Замість цього постарайтеся зустрітися з ним очима і злегка кивнути, підкликаючи до себе. Не слід намагатися подружитися з офіціантом, спілкуйтеся з ним офіційно. * Розмахувати серветкою. Акуратно розгорніть її під столом і прагніть тобто так, щоб вам не довелося надто часто нею користуватися. * Набирати повну ложку. Суп слід акуратно відпиває з краю ложки, намагаючись не робити при цьому ніяких звуків. * Залишати слідів їжі на келиху. Тому кожного разу перед тим, як надпити, промокніть губи серветкою. * Їсти після того, як закінчив обід запрошуючий.

Правильний потиск рук до і після обіду або під час прийомів - окрема тема. Потиск повинен бути міцним, але не сильним. Слід струснути рукою два рази - не більше і не менше. Подавати холодну руку - поганий тон. Якщо на вулиці холодно, носіть рукавички. А під час прийомів тримайте келих з напоєм в лівій руці, щоб права залишалася вільною і теплою.

Етикет ділових обідів в різних країнах

Японія. У Японії діловий обід часто супроводжується врученням невеликого подарунка. Подарунок має бути в упаковці, краще з паперу пастельних відтінків і без стрічок і бантів. Вручати його потрібно, тримаючи в обох руках. Дарувати чотири і дев'ять предметів (неважливо чого) - до нещастя.

Індія. Відповідати прямою відмовою на запрошення вважається тут дуже неввічливим і навіть образливим. Краще дати "туманну", ні до чого не зобов'язуючу відповідь, наприклад, "Я постараюся, якщо справи мене не затримають".

Арабські країни. Якщо ви запрошені на обід або прийом, краще прийти пізніше зазначеного в запрошенні часу на 15-20 хвилин. Вважається, що будь-який поважаюча себе людина повинна змушувати себе чекати. Якщо ж ви прийдете вчасно, то господар обіду може вирішити, що ви надто зацікавлені в даних ділових відносинах, і тоді під час угод всі переваги будуть на його боці. І ніколи нічого не їжте і не передавайте лівою рукою!

Китай. Гостинність і люб'язність - обов'язкова риса китайців. І якщо діловий обід і привітність господаря обіду перевершують всі ваші очікування, це ще не означає, що операція у вас в кишені. Швидше навпаки! Часто це метод пом'якшення відмови.

Похожие статьи




Етикет ділового обіду - Загальноприйняті правила поведінки за столом

Предыдущая | Следующая