Що і як треба їсти - Етикет різних країн світу

Сидячи за столом, не ріжемо хліб ножем, а відламуємо маленькі шматочки. При закусці, наприклад, якщо це вітчина, не кладемо її на шматочок хліба. Вітчину їмо ножем і виделкою, невеличкі шматочки хліба можна намазати маслом. Масло при цьому беремо потрошки у масленички на край особистої тарілочки.

Ковбаса, якщо подана неочищеною, то кожен шматочок чистимо на тарілці ножем і виделкою. Суху ковбасу їмо зі шкіркою. Сосиски з тоненькою шкіркою їмо з нею. Товсту шкірку краще зняти.

Як нахиляти тарілку, коли їмо суп - від себе чи до себе? Не нахиляємо зовсім, просто залишаємо трішечки супу в тарілці.

Курка в бульйоні - одночасно перше і друге, так що їмо ложкою з тарілки спочатку бульйон, потім курку з допомогою ножа і виделки.

Риба як в холодному так і в гарячому вигляді не допускає ножа. Якщо подаються дві виделки, то права для відділення кісточок, лівою кладемо рибу в рот.

Віскі п"ють з льодом чи з газованою водою.

Вино відпиваємо з рюмки потрошку.

Лікер п"ємо маленькими ковтками. Коньяк, коктейль - також маленькими, але з перервами.

Горілку з невеликої рюмки можна випити зразу.

Шампанське краще пити зразу.

Все більше виходить з моди чокання. Навіть при "бруденшафті" чокаються рідко.

"Приходьте в гості, не попереджуючи, і ви побачите, що про вас думають. " - говорить французька поговірка. Дійсно, лице людини, котра нам в таких випадках відкриває двері, буває під час досить виразною, хоча і вітає нас господар словами: "Дуже приємно, приходьте, будь ласка." Несподіваний візит завжди завдає клопотів.

Запізнюватись в гості більше ніж на 10 хвилин, не гарно. Ще гірше, прийти раніше.

В гостях непристойно відмовлятися від їжі, а від спиртного.

В гостях добре похвалити хоча б одне із блюд.

Перш ніж одягатися, спочатку треба попрощатися.

У кожній країні існують свої уявлення про правила існування. Двадцяте століття називають "століттям переговорів". Справді, більш інтенсивного, насиченого міжнародним спілкуванням століття ще не знала історія людства. На фоні існування національних традицій відбувається поступова демократизація та формування єдиної системи норм і правил. Цьому сприяють різні "обміни" в галузях культури, техніки та науки. Однак, перш ніж їхати в іноземну країну, необхідно добре ознайомитись з її національною специфікою. Варто освіжити в пам"яті англійську мову і вивчити декілька тез на мові майбутніх візові. Перевірити, що означають ваші повсякденні жести в іноземній країні також не нашкодять вам. Але перед тим як розпочнете розмовляти та жестикулювати, співбесідник зверне увагу на ваш зовнішній вигляд, котрий може його направити на дружній чи ворожий лад - в залежності від того, що він звик бачити.

Знання міжнародного етикету - запорука гарного враження, яке ви залишите про себе за кордоном, навіть, якщо ви їдете відпочивати, не кажучи вже про ділові поїздки.

Не можна стверджувати, що правила спілкування в усіх країнах різні. Ні, просто кожна нація має свої характерні особливості, які необхідно знати - історії, традиції, менталітет.

Німеччина. Про німецький раціоналізм ходять легенди. Надзвичайно швидко і оперативно німці спроможні налагоджувати ділові контакти. Вони прагнуть до повсякденної упорядкованості. Від природи німці - скептики. Вони дуже серйозні. Завжди й у всьому виявляють педантичність та організованість. Одним із показників національної особливості ведення справ є високий професіоналізм. Обов'язки, які бере на себе німецька сторона виконує завжди. Під час переговорів будьте доброзичливі - німцям потрібна впевненість у знаходженні спільного рішення. Національною чеснотою вважається пунктуальність. Тому слід бути дуже пунктуальним і поважати своїх майбутніх колег (друзів, знайомих). На відміну від Англії та Франції, де рахунок оплачує той, хто запросив, у німців кожен платить за себе. Взагалі, німці дуже самостійні, порядні та відповідальні.

В розмові з німцями треба називати титул з ким ведеться розмова. Якщо його титул вам не відомий, то можна, у всякому разі, звертатися: "Гер доктор". Так як існує ціла гамма докторів (літератури, науки, і т. д.) і це слово не зарезервовано, як у нас тільки для медиків.

Заслуженій жінці потрібно надавати титул її чоловіка (фрау доктор) або звертатись до неї "милостива пані".

До дівчат слід звертатись як "милостива фрейлін". Тому що просто "фрейлін" називають служанок чи продавщиць в магазинах.

Німецький стиль життя можна описати логічно: порядок та консерватизм. Принцип "в процвітаючій Німеччині всі громадяни заслуговують того, щоб виглядати добре", на практиці застосовується в інше. Показне багатство споглядається з презирством.

В одязі головне не дизайн, а якість. В цій країні створюють доброякісні практичні речі, які користуються попитом широкою публікою далеко за межами Німеччини.

Німецька мода рідко робить різкі повороти. Тут не слідкують, затамувавши погляд, за коливанням "курсу довжини спідниць". Раціоналістичні фрау економлять гроші і з гордістю носять речі декілька сезонів підряд. Перевагу надають простій вільній одежі екстравагантній і обтяжуючій. Німкені майстерно комбінують різні матеріали і фактури: трикотаж і замшу, шкіра і тканини ручного розпису.

Порада. Діловий костюм повинен бути строгим і офіційним. В вечірньому вбранні - стрази.

Франція. Французи - нація інтелектуалів. вони настільки впевнені в своїй перевазі інтелектуальної культури, що їм часто важко приховати свою зверхність над іншими націями. Це ображає. Французький дух ще за часів Вольтера орієнтувався на практичне сприйняття дійсності. Це нація шляхетно вихованих і дуже критично налаштованих громадян. У справах французи займають жорстку позицію, не люблять компромісів, до кінця залишаються вірними своїм принципам, неохоче торгуються. Завжди точні, конкретні, не допускають неочікуваних змін.

Переговори починаються об 11 годині. Через півгодини учасникам пропонують легкий сніданок з оперативок. Тостів краще не виголошувати, перш ніж випити промовляють за Ваше здоров'я!"

Французи дуже педантичні стосовно того, що торкається їх національного. Тому розмовляти французькою намагайтесь без огріхів.

Французька публіка перед взято відноситься до почуття стилю іноземців, свято віруючи, що дизайн і добрий смак - явище чисто французьке. І дійсно, почуття стилю проявляється у всьому - від студентського "прикиду", поліцейської форми до ділового костюму.

Перед тим як наповнити гардероб, француженки детально вивчають ідеї сезону. Але вони не завалюють шафу модними новинками, а надають перевагу якості, а не кількості.

Щоб мати успіх у Франції, ваш гардероб не обов'язково повинен бути дорогим. Головне - виглядати актуально. Французи терпіти не можуть старомодних речей.

Великобританія. Відчуженість, стриманість, культ особистості - ось деякі з ознак справжнього англійця. Дуже стримана манера спілкування визначає жорстку прихильність до законів, правил поведінки, норм гречності. Англійці мовчазні, це для них природна поведінка. Будь-який щирий вияв почуттів та емоцій буде сприйнято ними з нерозумінням. З англійцем не можливо імпровізувати. Перед тим, як почати переговори, слід добре обміркувати. Не треба вітатися за руку зі своїми діловими партнерами під час кожної зустрічі. Це не прийнято. Максимум - рукостискання на самому початку першої зустрічі. Надалі слід обходитись словесним привітанням. У справах вони правдиві, рідко займають якусь одну жорстку позицію. В Англії не прийнято проголошувати тости.

Під час розмов бажано уникати неприємних для кожного англійця тем. Це, наприклад, Північна Ірландія, та життя королівської родини, приватне життя, гроші та релігія. Категоричність англійці вважають ознакою не притаманності. Якщо вас вважатимуть ввічливим - це найвища ознака симпатії.

Англійці не цілують рук. Не роблять на публіці таких компліментів як "Яке у вас красиве плаття" чи "Яке смачне тістечко" - це розцінюється як найбільша неделікатність.

За столом не дозволяються окремі розмови. Всі повинні слухати того, хто говорить, і в свою чергу говорити голосно, щоб чули інші.

Якщо вас запросили на обід, не задумуючись одягайте смокінг, а на офіційний вечір - фрак.

Якщо ви хочете називатись джентльменом - ніколи не говоріть цього слова. Тільки у Франції можна дозволити собі часто повторювати "Це справжній джентльмен". Англійське прислів'я говорить: "Джентльмен - той, хто ніколи не повторює це слово".

Шотландців та ірландців називайте "британцями", але ніколи - "англійцями".

Сполучені Штати Америки. Американці - практики, вони доволі сильні та займають впевнену позицію на переговорах. Наполегливі у досягненні своєї мети. Торгуватися з американцями не тільки можна, а й потрібно, - вони концентруються на проблемах обговорення. Вся система виховання в США спрямована на виховання сильної, комунікабельної, самостійної особистості. В США культивують здатність жорстко відстоювати свої інтереси, уміння бачити проблеми та вирішувати їх. Часто кажуть, що американців не цікавить ніхто окрім самих американців. Мабуть цей "американський егоїзм" - сильна сторона нації. Американці - люди відкриті, не терплять зайвих формальностей. Вони дотепні, як німці. Не тільки у висловах, а й за манерою поведінки ці люди досить прямі. Культивується неофіційна форма стосунків, повний демократизм, навіть коли людей розділяє велика вікова різниця, а також різниця суспільного становища.

Якщо ви хочете зустрітись в Америці з друзями, попередньо подзвоніть, чи попередивши їх про це, чекайте запрошення.

Якщо у вас є рекомендовані листи до "загальних друзів", то пошліть ці листи, і чекайте запрошення.

Коли дзвоните по телефону, то не кажіть: "Говорить мадам N", а "Говорить Сюзанна N".

Не обмінюйтесь рукостисканням при кожній зустрічі.

За столом не з'їдайте повністю все з тарілки, не збирайте підливку, залиште трошки кожного блюда.

Ніколи не давайте чаєвих білетерам в театрах.

Якщо вас запросили на релігійну церемонію шлюбу - необхідно прибути вчасно. Найменше запізнення - недопустима грубість. Вас зустрінуть біля дверей церкви родичі нареченого, на яких лежить обов'язок розмістити прибувших. Друзів нареченої розміщують по одну сторону, а нареченого - на протилежній. Поздоровлення приймаються в церкві, або в приміщенні, де проходить прийом.

На похорони також не запізнюються. При виході слова скорботи не кажуть.

Японія. Головною ознакою японського суспільства є корпоративність та кастовість. Зневажається будь-який індивідуалізм, егоїзм. Японська мораль пропонує знайти групу, до якої б ти належав, бути вірним їй. Без почуття залежності не може бути почуття впевненості. Японці практичні та раціональні, настільки в них розвинене почуття прекрасного. У спілкуванні з японцями ставтесь завжди ретельно і уважно до різних церемоніалів. Наприклад, візитку беріть тільки обома руками з посмішкою і поклоном. Японці завжди або постійно або посміхніться. Вони дуже терплячі, намагаються шукати компроміс і рідко дозволяють собі тактику залякування при переговорах. У ділових колах Японії не прийнято говорити "Ні". Коли японський бізнесмен хоче дати вам зрозуміти, що угода не здійсниться, він говорить "Це важко", або щось на зразок. Це своєрідна форма ввічливості.

Так само не слід розцінювати як остаточну згоду слово "Так". Ніколи не слід відмовлятись від їжі та запропонованих напоїв. Після того як вам наповнили келих, обов'язково перехопіть перехопіть пляшку і наповніть келих господаря.

Бельгія. Ввічливість полягає у показі прекрасного апетиту, і в тому, що ви добре справляєтесь з великими порціями кожного запропонованого вам блюд.

Вихована жінка, яка турбується за свою фігуру, Алу торкається їжі, в очах бельгійців викликає спів відчуття.

Іспанія. Якщо вас запрошують на сніданок - відкажіться. Це проста формальність. Після другого запрошення також треба відмовитися Тільки після третьої атаки можна прийняти запрошення.

Ніколи не треба наносити візити в години післяобіднього відпочинку.

В поїзді сусідам потрібно запропонувати перекусити разом з вами. Вони відмовляться. Так само і ви повинні зробити, коли це буде запропоновано вам. Це лише правило ввічливості.

Голландія. Будьте стриманими, холодні, тримайтесь на сторожі. Не робіть компліментів, рукостискань. Дотримуйтесь точності у часі при кожній зустрічі чи запрошенні.

Італія. В поїзді зробіть символічний жест запрошення перекусити разом з вами.

Не скупіться на чаєві і не подумайте самі нести свій багаж. Спагеті їжте, накручуючи їх на зубчики виделки, - цій складній справі слід навчитися.

Чоловіки, будьте щедрі на поцілунки рук.

У знайомих питайте спочатку про здоров'я дітей, а потім і про їх.

Португалія. Ніколи не просіть в якості аперативу порто - там це вино вважається десертним.

Не подумайте іти з візитами, не подавши спочатку ваше взуття турботам експертів - вуличних хлопчаків - чистильщиків.

Ніколи не дзвоніть раніше 11 години ранку. Не робіть компліментів жінкам на публіці.

Похожие статьи




Що і як треба їсти - Етикет різних країн світу

Предыдущая | Следующая