Мотивація полювання та мисливська етика - Особливості етики у різних сферах діяльності

Згідно закону України " Про мисливське господарство та полювання " полювання - це дії людини, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і саме добування ( відстріл) мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах.

Мисливська етика включає весь неписаний кодекс норм поведінки, моральних обов'язків мисливця по відношенню до інших мисливців, до диких тварин, до природи в цілому. Вона має бути внутрішнім переконанням мисливця, дотримуватися не із страху покарання, а по совісті. Обов'язковим правилом для справжнього мисливця є дбайливе відношення до природи і пошана до праці і прав інших мисливців; він ніколи не привласнить чужого видобутку. Культура і етика мисливця не допускають прояву до тварин жорстокості; мисливець не повинен використовувати тваринах під час стихійних лих (повеней, пожеж) або при нещасних випадках. Навпаки, він повинен надати їм допомогу, врятувати їх. Неетично стріляти по сидячій або плаваючій дичині, не можна робити замах на "старку" (матку), що прикинулася пораненою, щоб відвернути небезпеку від пташенят. - Здобута з-під чужого собаки дичина належить господареві собаки, який повертає тому, що стріляв два патрони.

Істотним елементом мисливської етики є одяг. Мені багато разів доводилося полювати разом з німецькими мисливцями і скажу відверто : у них є чому повчитися. Їх екіпірування завжди виглядала бездоганно. На відміну від наших співвітчизників, зазвичай одягнених хто на що здатний, німець, як правило, одягнений в уніформу темно - зеленого кольору і шкіряні чоботи, На голові - капелюх з вузькими полями. Німці взагалі люблять уніформу, ну а мисливці носять її з особливим шиком, тим більше що саме полювання вони завжди розглядають не як рядова заняття, а як свято. Пора б і нам критично подивитися на себе з боку і одягнутися відповідним чином, тим більше що зараз в магазинах продаються мисливські костюми на будь-який смак. Ватні тілогрійки і шарудять плащ - накидки - це вчорашній день. Вони непристойно виглядають і для полювання непридатні.

Кілька слів про вплив мисливської етики на вирішення організаційних питань. Ніякі суперечки з керівником полювання як при підготовці, так і під час полювання не допускаються. Завжди має дотримуватися жорстке єдиноначальність : керівник дає вказівки, а всі учасники полювання беззастережно їх виконують. Саме від цього залежить безпека і забезпечується успіх полювання.

Мисливська етика наказує всім учасникам полювання твердо знати і суворо дотримуватися існуючі в даному регіоні правила полювання, не допускати порушення цих правил іншими особами, вести непримиренну боротьбу з браконьєрами і їх посібниками, бути коректними і ввічливими у поводженні зі своїми колегами по полюванню.

Не можна займати чужі курені, скрадки і Лабазов. Не можна стріляти дичину там, де немає можливості її знайти і підібрати. Неетично стріляти зайця на лежанні або куріпок і тетеревів, що тікають від мисливця по землі. Не допускається стрільба не цілячись по зграї качок або злетіли виводку тетеревів. Ні під яким видом не чіпайте "Старком " ( матку ), яка зазвичай злітає першою і, зображуючи із себе подранка, завжди намагається відвернути увагу мисливця від своїх пташенят. Ні в якому разі не можна стріляти по звірові, що йде на сусідній стрілецький номер.

    - Достріляний підранок належить тому, хто підранка зробив, якщо після його стрільби були явні ознаки поранення дичини ; дострілявшому повертається два патрони. - Якщо по дичині стріляло кілька мисливців, без явних влучень, а дичину, пробігши або пролетівши якусь відстань, падає, вона належить тому, хто стріляв останнім.

Велика дичина вважається здобиччю того, хто остаточно зупинив звіра.

    - Не можна стріляти дичину, що йде на вашого товариша. - Першим стріляє той, у кого піднялася дичину, після його пострілу стріляють інші. - На колективному полюванні командує один мисливець, всі інші, незважаючи на особи, йому підкоряються.

Керівнику полювання учасники можуть у коректній формі висловлювати пропозиції, пов'язані з її проведенням.

    - Всі претензії до Промахнувшись висловлюються ввічливо. Чи не промахується тільки той, хто не стріляє. - Стрілку, що убив на колективному полюванні великого звіра, належать голова звіра і субпродукти ( язик, серце, печінка, легені), решта ділиться на всіх учасників. - Якщо потрапив на полювання в чужу команду, веди себе по приказці: " В чужий монастир зі своїм статутом не ходять". - Мисливець повинен пам'ятати, що потрібно робити щось одне: або полювати, або пити горілку. Поєднання того й іншого не допустимо. - На полюванні всі рівні. Прибирання приміщення і миття посуду, приготування їжі і все інше обов'язкові для всіх. Якщо на полювання мисливці їдуть на машині - витрати на бензин діляться порівну. - Велику дичину, ні за яких обставин не можна стріляти навздогін. - Якщо тварина вбито в чужому секторі, то воно присуджується тому, хто в цьому секторі стріляв. Якщо звір ліг посередині секторів, той, хто завдав звірові смертельну рану, той і переможець. - Неприпустимо стріляти зайця в лежанні, птицю - не в польоті. - З-під лягавої стріляють дичину, поділивши сектор польоту. - При полюванні з човна удвох влучніший завжди буде з видобутком, але вихований мисливець складе всі в одну купу і поділить її навпіл.

Похожие статьи




Мотивація полювання та мисливська етика - Особливості етики у різних сферах діяльності

Предыдущая | Следующая