Вступ, Знайомство - Етикет різних країн світу

Ми рідко задумуємося над тим, що в повсякденних відносинах прояву безтактовності, грубості і демонстрації бездушності не тільки, як прийнято говорити, псує настрій, але і має більш серйозні наслідки - роз'єднує людей. Значить, ввічливість - це щось більше ніж просте дотримання прийнятого в суспільстві етикету. Це ще і результат культури почуттів.

Якщо на окремі питання ви не знайдете відповіді, можна керуватися іншим: в любій життєвій ситуації ведіть себе так, якби вам хотілося, щоб інші вели себе по відношенню до вас.

Знайомство

І так, нам потрібно познайомити між собою людей. Розглянемо два можливих варіанта, один з яких буде безумовно правильним, інший - допустимим.

Якщо це дві жінки різного віку, звертаючись до жінки старшої сказати: "дозвольте Вам представити... " і назвати ім'я і прізвище особи більш молодої, після чого назвати жінку старшу. Іншими словами, вік і авторитет мають в даному випадку перевагу.

Якщо потрібно познайомити ровесників чи людей, рівних по службі. Краще першим представити більш близьку собі людину.

Свою дружину, чоловіка, сина, дочку представляють словами: "Моя дружина", "Моя дочка". Знайомство з батьками - виключення з цього правила; всіх знайомих представляють рідним, а не навпаки.

Дуже до речі буде, представляючи своїх знайомих, добавити, наприклад, таке уточнення: "Мій друг Петров - хірург, а це Іванов - мій інститутський товариш".

Абсолютно недопустимо уточнення такого типу: "Товариш Петров - брат відомого майстра спорту"!

Якщо до вже зібраних приєднується ва людина, голосно виголошується його прізвище, інші, подаючи свою руку, самі представляються.

Хтось із членів сім'ї заходить до Вас на роботу. Представляти їх співробітникам? Не обов'язково, якщо у Вас з ними чисто службові відносини.

Серед ровесників - молодих людей і дівчат - допустимо при знайомстві називати лише ім'я.

Ну ось вас представили. Як поводити себе дальше? Якщо той, хто знайомив, вже назвав прізвище, то повторювати його, подаючи руку, не слід.

Першим подає руку той, кому представили іншого, тобто жінка протягає руку мужчині, старший - молодшому, керівник - підлеглому. Той, кого представляли, терпляче чекає, готовий протягнути руку, але не спішить цього зробити.

Коли представляють мужчину - він обов'язково встає. Жінка робить це лише в випадках, якщо її знайомлять з жінкою набагато старшою чи з чоловіком старшого віку і положення.

Дівчата до 18 років, знайомлячись з дорослими, завжди встають.

Господиня дому встає завжди на зустріч гостю, незалежно від віку і статі.

Якщо один із запрошених приходить із запізненням, коли всі вже сидять за столом, господарю потрібно представити його всіх зразу і посадити на вільне місце. Спізнений потім сам може познайомитися з сусідом по столу.

А як бути, якщо виникла необхідність бути представленим, але поруч не має нікого, хто міг би допомогти? Слід просто подати руку і назвати своє прізвище чітко і зрозуміло.

Коли в загальних місцях зустрічаються люди уже знайомі один з одним, вони обмінюються привітаннями.

Мужчина кланяючись жінці, виймає руку з кишені і сигарету з рота. При поклоні мужчина припіднімає головний убор. Це не відноситься до беретів, лижних шапочок, хутряних уборів. Жінки кланяються кивком голови. Добре, якщо до привітання буде додана і посмішка.

Якщо на вулиці зустрічаються дві пари, спочатку вітаються жінки, потім жінки з чоловіками і тільки потім мужчина з мужчиною.

Сидячи за столиком в кафе, ресторані, знайомих вітаємо тільки кивком голови. Мужчина, кланяючись жінці, трошки припіднімається зі стільця. Повністю встає тільки тоді, коли жінка підходить до нього.

Першим кланяється мужчина жінці, молодші старшому, проходячий стоячому.

Рукостискання - традиційний, символічний жест - вітання.

Подаючи руку, корисно пам"ятати про це, щоби не пропонувати її своєму знайомому розслаблено, ліниво. Але не слід також і зі всією силою стискати руку партнеру, трусячи нею в повітрі декілька раз. Подавайте руку жестом вільним, впевненим. Стискання повинно бути коротким.

Жінка, здороваючись може не знімати перчатку. Виключенням може бути зустріч з жінкою набагато старше себе.

Мужчини, вітаючись між собою, залишаються в перчатках. Але, якщо один з них, зняв свою, нічого не поробиш - знімай і другий свою.

Якщо мужчина здоровається з жінкою, яка в перчатках, він може свою також не знімати. Виключення: товсті хутряні рукавиці.

Жінки! Не будьте через міру вимогливими. Не подавайте при зустрічі руку провокаційним жестом. Але і не висмикуйте руки, коли мужчина хоче її поцілувати.

Чоловіки! Не цілуйте жіночих перчаток.

Приймаючи поздоровлення, іменник встає. У відповідь на поздоровлення можна запропонувати скромне вгощення. Якщо в подарунок отримано солодощі, ними слід пригостити товаришів. Коробку з цукерками можна забрати тоді, коли іменинник сам приніс свої цукерки із дому.

Отримані в подарунок квіти слід забрати з собою.

Входячи у відділ, керівник вітається першим. Із цього правила виключень не має. Співробітники відповідають, але не встають. Офіс - не школа.

У себе в кабінеті керівник не піднімається, якщо до його столу підходить співробітник - жінка для вирішення поточних питань. У випадку довгої розмови, керівник пропонує співробітниці присісти.

При розмові зі співробітником чи відвідувачем керівнику не слід:

Переглядати папери, які не відносяться до справи;

Без кінця говорити по телефону;

Барабанити пальцем по столі.

Якщо бесіда не бажано затягується, те керівник може сигналізувати її закінчення, піднявшись зі стільця. Під час засідань чи зборів не слід зівати чи їсти цукерки. Можна обмінятися декількома словами з сидячими поруч товаришем, але не вести при цьому довгу бесіду.

Нового співробітника колективу представляє керівник.

Старі робітники вводять новенького в курс справи і ведуть себе так, щоби новенький відчув себе затишно на новому місці роботи уже через декілька днів.

Форма звертання один до одного серед членів колективу залежить від степені їх дружніх симпатій і складених традицій. Але в жодному випадку недопустимо звертатися до товариша тільки по прізвищу.

Жінка на роботі не перестає бути жінкою. Вихований чоловік і на службі пропустить жінку вперед, притримає біля неї двері, виключить в її присутності вживання гострих термінів, брудних слів. Підніметься, коли жінка стоїть, для того, щоб дати їй прикурити. Але всі форми ввічливості не повинні шкодити основному - плину праці.

Мужчині можна не відриватися від справ для того, щоб подати жінці пальто. Але не можна не допомогти їй, якщо вони разом в гардеробі.

Мужчини! Не забувайте, що жінки і на роботі заслуговують такої ж уваги, як і при інших обставинах.

Жінки! Не зловживайте перевагами прекрасної половини в умовах праці.

Як можна менше і рідше ведіть особисті розмови зі службового телефону, а якщо і прийдеться, то робіть це в півголосу і як найкоротше.

Поїздка автомашиною - Це окремі правила і обов'язки. Почесним місцем в особистій машині є переднє, поруч з водієм. це місце найменш захищене, хоча і сидіти тут цікавіше.

Якщо в таксі ви бачите табличку "Не палити", чи про це просить водій, вам потрібно без слів погодитися.

Таким же чином шофер у відповідь на просьбу пасажиру зобов'язаний закрити вікно.

Ввічливість потребує, щоби сидячий в таксі пасажир привітався з водієм, а той так само ввічливо повинен відповісти.

З двох пасажирів першою сідає в машину жінка. Чоловік, який її супроводжує сідає поруч з нею, а не з водієм.

Похожие статьи




Вступ, Знайомство - Етикет різних країн світу

Предыдущая | Следующая