Вступ - Особливості етики у різних сферах діяльності

Екологічна культура є цілепокладаючою діяльністю людини (включаючи і наслідки такої діяльності), спрямованою на організацію та трансформацію природного світу (об'єктів та процесів) відповідно до власних потреб та намірів.

Екологімчна емтика -- вчення про належне у відносинах людини з природою, що сприймається як суб'єкт, заснованих на визнанні морального статусу природи, високому оцінюванні її внутрішньої і нематеріальної цінностей, повазі прав природи й обмеженні прав людини.

Теорія екологічної етики повинна:

    1) пояснити, що це за норми; 2) пояснити, стосовно кого чи до чого люди несуть моральну відповідальність; 3) показати, чим обгрунтована ця відповідальність.

Основні принципи етики до природи.

    1. Поважай дику природу як святий простір. 2. Поважай дике життя як священне. 3. Поважай волю, автономію, незалежність, природні права дикої природи і її видів. 4. Заповідай якнайбільше ділянок дикої природи. 5. Не заподій шкоди дикій природі, не керуй і не контролюй її, тому що це гріх. 6. Люби і цінуй диких живих істот, а також ділянки дикої природи заради них самих. 7. Не заважай дикій природі і її видам здійснювати своє еволюційне приречення. 8. Існування дикої природи, її видів, еволюційних і екологічних процесів добре саме по собі. 9. Невикористання дикої природи -- благо.

Ноосфера - це нова, вища ступінь розвитку біосфери, еволюція якої пов'язана з формуванням соціальної спільності людей, що виявляє істотний вплив на процеси, що відбуваються в природі.

Коэволюция - совместная эволюция двух или более систем, связанных положительными обратными связями, когда развитие одной системы толкает к развитию другую систему, которая, в свою очередь подталкивает первую.

Именно благодаря конволюции могут возникать быстрые эволюционные "лавины".Екоетичний ідеал. Під екоетичним ідеалом розуміється таке суспільство чи світ, де благо живих істот та екосистем може бути досягнуте одночасно з (частково контрольованим) задоволенням людських потреб.

Похожие статьи




Вступ - Особливості етики у різних сферах діяльності

Предыдущая | Следующая