Маловитратні технології для підвищення екологічної безпеки теплоенергетичних об'єктів та систем - Маловитратні технології для підвищення екологічної безпеки теплоенергетичних об'єктів та систем

Для забезпечення функціонування і сталого розвитку економіки країни енергетична галузь повинна розвиватися більш високими темпами, ніж усі інші галузі народного господарства. Модернізація і реконструкція існуючих та будівництво нових теплоенергетичних об'єктів для збільшення енерговиробництва у необхідних для країни масштабах з використанням закордонних агрегатів, установок та технологій малоймовірні у зв'язку з їх високовитратністю, капіталоємністю та монопольною захищеністю.

Переробка колосального масштабу паливно-енергетичних ресурсів, експлуатація потужних теплоенергетичних об'єктів (ТЕО) для виробництва необхідної кількості теплоти та електроенергії, використання на підприємствах установок для перетворення хімічної енергії палива у інші види енергії малоефективними застарілими технологіями з низьким рівнем екологічної безпеки є джерелами значних обсягів викидів шкідливих речовин в навколишнє природне середовище (НПС). У першу чергу це стосується атмосферного повітря, куди потрапляють парникові гази та токсичні сполуки. Ситуація ускладнюється у зв'язку зі значними розмірами шкідливих викидів. Наприклад, емісія шкідливих оксидів азоту (NOx) та вуглецю (СО) в установках деяких ТЕО перевищує у декілька разів існуючі допустимі норми.

Висока вартість більшості існуючих технологій знешкодження чи зниження рівня токсичності продуктів згорання органічного палива є причиною ігнорування підприємствами їх використання у повному обсязі. Крім цього, відсутність науково обгрунтованої методології та ефективних методів контролю екологічного стану й заподіяної довкіллю та населенню шкоди викидами ТЕО не дозволяють державним та галузевим органам аналізувати діяльність підприємств та оперативно впливати на екологічний стан НПС.

Затвердження Урядом України "Енергетичної стратегії розвитку на період до 2030 року", ратифікація Кіотського протоколу змушують виконати низку національних заходів, серед яких одним із найважливіших є здійснення досліджень, розробок та широке впровадження відновлювальних джерел енергії, нових технологій поглинання парникових газів та передових сучасних екологічно безпечних технологій енергоперетворення.

Тому актуальною є необхідність розробки і впровадження науково обгрунтованої методології аналізу енергоекологічного стану, умов експлуатації паливоспалювальних об'єктів та систем, сучасних вітчизняних маловитратних технологій, уніфікованих пристроїв та устаткування для забезпечення сталого розвитку теплоенергетичної галузі з високим рівнем екологічної безпеки для довкілля та здоров'я людей.

Похожие статьи




Маловитратні технології для підвищення екологічної безпеки теплоенергетичних об'єктів та систем - Маловитратні технології для підвищення екологічної безпеки теплоенергетичних об'єктів та систем

Предыдущая | Следующая