Висновок - Понятие и функции экологической сертификации

У ході проробленої роботи ми з'ясували, що экосертификация сприяє:

    - впровадженню екологічно безпечних технологічних процесів і встаткування; - виробництву екологічно безпечної продукції на всіх стадіях її життєвого циклу, підвищенню її якості й конкурентоспроможності; - створенню умов для організації виробництв, що відповідають установленим екологічним вимогам; - удосконалюванню керування господарською й іншою діяльністю; - запобіганню ввозу в країну екологічно небезпечних продукції, технологій, відходів, послуг; - інтеграції економіки країни у світовий ринок і виконанню міжнародних зобов'язань.

Для створення правової бази організації й проведення робіт з экосертификации Минприроды Росії формує Систему екологічної сертифікації, що включає:

    - комплекс нормативних документів, що встановлюють принципи, нормативи й правила экосертификации; - систему органів, що забезпечують організаційно-методичне керівництво діяльністю по проведенню экосертификации, атестацію експертів-аудиторів і акредитацію органів по экосертификации, проведення экосертификации, інспекційного контролю й інформаційне обслуговування; - Реєстр Системи для обліку органів по экосертификации, сертифікованих об'єктів, виданих экосертификатов.

Система передбачає проведення обов'язкової й добровільної сертифікації.

Экосертификация проводиться в обов'язковому порядку у випадках, передбачених законодавством Російської Федерації, республік у складі Російської Федерації.

Добровільна экосертификация в рамках Системи здійснюється в тих випадках, по яких у законодавчих актах Російської Федерації не передбачене проведення обов'язкової сертифікації. Вона проводиться з ініціативи заявника на основі договору між органом по сертифікації й заявником.

Система будується на наступних принципах:

    - наявність власної організаційної структури; - незалежність органів по экосертификации від сторін, що беруть участь; - установлення власних правил і процедур керування для проведення экосертификации; - взаємодія на основі угод з іншими системами сертифікації (Система сертифікації ДЕРЖСТАНДАРТ Р, Система гігієнічної сертифікації й ін); - бездискримінаційний доступ до участі в Системі; - розвиток Системи для проведення робіт з окремих конкретних груп об'єктів экосертификации; - відкритість і відсутність обмежень на організацію й проведення экосертификации в державах СНД і інших країнах.

Механізм забезпечення реалізації мети экосертификации містить у собі:

    - установлення вимог по забезпеченню екологічної безпеки; - контроль за дотриманням установлених вимог; - міри правового й економічного впливу й заохочення для забезпечення виконання вимог по забезпеченню екологічної безпеки.

У рамках Системи передбачається виконання наступних функцій:

    - формування політики в області экосертификации; - экосертификация об'єктів; - акредитація органів по экосертификации; - акредитація испытательно-аналітичних лабораторій (центрів); - підготовка й атестація експертів-аудиторів Системи; - підвищення кваліфікації фахівців в області экосертификации; - забезпечення інформаційних і консультаційно-методичних послуг, необхідних для функціонування Системи; - забезпечення на основі Угод, що містяться, з іншими системами сертифікації взаємного визнання сертифікатів, атестатів, Знаків відповідності й результатів випробувань і аналізів; - розробка й актуалізація нормативно-методичної документації, використовуваної в рамках Системи, і її експертиза; - ведення Реєстру Системи; - взаємодія й гармонізація діяльності з міжнародними, національними й іншими системами сертифікації; - здійснення інспекційного контролю.

У Системі проводиться:

    - добровільна сертифікація - об'єктів навколишнього середовища, природних ресурсів - відходів виробництва й споживання - технологічних процесів - товарів (робіт, послуг), призначених для забезпечення екологічної безпеки й попередження шкоди навколишньому природному середовищу (далі - товари, роботи й послуги природоохоронного призначення); - обов'язкова сертифікація екологічної безпеки виробництв підприємств і організацій оборонних галузей промисловості, що використовують екологічно шкідливі технології.

Роботи із сертифікації в рамках Системи здійснюють органи по экосертификации, испытательно-аналітичні лабораторії (центри), экоаудиторы, які повинні бути акредитовані або атестовані (экоаудиторы) у порядку, установленому в Системі. Органи по экосертификации аккредитуются в Системі на право проведення робіт, а испытательно-аналітичні лабораторії на технічну компетентність і незалежність.

Заявники, що здійснили экосертификацию своїх об'єктів, мають право використовувати для них Знак відповідності Системи.

Інформація про об'єкти, що пройшли экосертификацию, включається в Перелік, що щорічно публікується у виданнях Минприроды Росії.

Видача экосертификатов здійснюється федеральним органом по экосертификации й акредитованими органами по экосертификации.

Організаційна структура Системи включає:

Федеральний орган по экосертификации - Минприроды Росії (Федеральний орган Системи).

Органи по экосертификации (у тому числі центральні, якщо буде потреба).

Испытательно-Аналітичні лабораторії (центри).

Інформаційне забезпечення Системи проводиться в такий спосіб.

Документи й матеріали, що підтверджують сертифікацію, перебувають на зберіганні в органі по сертифікації, що выдали сертифікат.

Федеральний орган реєструє й веде Реєстр виданих (визнаних) сертифікатів, органів по экосертификации, испытательно-аналітичних лабораторій;

Федеральний орган організує публікацію інформації про результати экосертификации, що включає:

    - перелік об'єктів экосертификации, на які видані сертифікати; - перелік акредитованих органів по экосертификации, испытательно-аналітичних лабораторій (центрів).

Організація й координація робіт з інформаційного забезпечення функціонування Системи здійснюється її Науково^-методичним центрів з використанням інформаційних структур Минприроды Росії по нормативному забезпеченню.

Похожие статьи




Висновок - Понятие и функции экологической сертификации

Предыдущая | Следующая