Облік капіталу і забезпечень - Аналіз господарської діяльності підприємства

Джерелами формування майна КПК "Мінос" є власні (власний капітал) та позикові кошти (позиковий капітал). Активи базового підприємства практики можуть поповнюватися за рахунок коштів інших підприємств і фізичних осіб. В такій ситуації підприємство має заборгованість (зобов'язання). З урахуванням заборгованості балансове рівняння набуває наступного вигляду:

Активи = Власний капітал + Зобов'язання

КПК "Мінос" використовується рахунок 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал" для обліку та узагальнення інформації про стан та рух статутного капіталу підприємства. За кредитом рахунку 40 "Зареєстрований (пайовий) капітал" відображається збільшення статутного капіталу, за дебетом - його зменшення (вилучення). Сальдо на цьому рахунку повинно відповідати розміру статутного капіталу, який зафіксовано в установчих документах підприємства. Аналітичний облік статутного капіталу ведеться за видами капіталу за кожним засновником, учасником, акціонером.

Таблиця Основна кореспонденція рахунків з обліку капіталу, що використовується КПК "Мінос"

Зміст

Дт

Кт

Сума, грн

1

Відображено заборгованність по внесках засновників до статутного капіталу

46

40

1000000

2

Збільшено пайовий капітал за рахунок додаткового капіталу

42

41

20545,94

3

Визначено нерозподілений прибуток за результатами діяльності підприємства

79

441

61 900

4

Відображено внески засновників до статутного капіталу

31.1

46

5400

Рахунок 41 "Капітал у дооцінках" - для обліку й узагальнення інформації про суми пайових внесків членів споживчого товариства, колективного сільськогосподарського підприємства, житлово-будівельного кооперативу, кредитної спілки та інших підприємств, що передбачені установчими документами.

Рахунок 42 "Додатковий капітал" використовується Товариством для узагальнення інформації про суми, на які вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість, а також про суми дооцінки необоротних активів і фінансових інструментів та вартість необоротних активів, безкоштовно отриманих підприємством від інших осіб, та інші види додаткового капіталу. За кредитом рахунку 42 "Додатковий капітал" відображається збільшення додаткового капіталу, за дебетом - його зменшення.

На рахунку 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)" Товариство веде облік нерозподілених прибутків чи непокритих збитків поточного та минулих років, а також використаного в поточному році прибутку. За кредитом рахунку відображається збільшення прибутку від усіх видів діяльності, за дебетом - збитки та використання прибутку.

Рахунок 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)" має такі субрахунки:

    441 "Прибуток нерозподілений" 442 "Непокриті збитки" 443 "Прибуток, використаний у звітному періоді"

На субрахунку 441 "Прибуток нерозподілений" відображаються наявність та рух нерозподіленого прибутку. На субрахунку 442 "Непокриті збитки" відображаються непокриті збитки. Їх списання здійснюють за рахунок нерозподіленого прибутку, резервного, пайового чи додаткового капіталу.

На субрахунку 443 "Прибуток, використаний у звітному періоді" відображаються розподіл прибутку між власниками (нарахування дивідендів), відрахування в резервний капітал та інше використання прибутку в поточному періоді. Сальдо на цьому субрахунку у кінці року закривається у кореспонденції із субрахунками 441 та/або 442 з виведенням сальдо на одному з цих субрахунків.

Виправлення помилок за минулий рік, що виявлені в поточному році, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах" відображається кореспонденцією рахунку 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)" з рахунками бухгалтерського обліку відповідних об'єктів класів 1- 6.

Похожие статьи




Облік капіталу і забезпечень - Аналіз господарської діяльності підприємства

Предыдущая | Следующая