Організаційно-економічна характеристика КПК "Мінос" - Аналіз господарської діяльності підприємства

Колективне підприємство Компанія "Мінос" є підприємством, що засноване на власності громадян України, що являються засновниками підприємства. Підприємство створено 09.09.96 р. Воно розташоване в м. Чернівці за адресою Головна, 61.

Підприємство - самостійний господарюючий статутний суб'єкт, що здійснює підприємницьку діяльність на правах юридичної особи. Воно має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи, фірмовий знак, бланки організаційно-розпорядчої документації, необхідні для організації своєї роботи.

Основною метою діяльності підприємства є проведення робіт та надання послуг з метою отримання прибутку.

До предмету діяльності належать:

    - торгівельно-закупівельна діяльність з використанням різних форм торгівлі в тому числі з відкриттям власних торгових точок; - організація оптово-роздірбної торгівлі канцелярським та офісним приладдям; - реалізація офісного приладдя, техніки та надання послуг по їх установці та сервісного обслуговування; - реалізація товарів, отриманих за розрахунками з партнерами; - проведення маркетингової та консультаційної діяльності;

Підприємство може здійснювати діяльність, яка не дає йому прямих чи опосередкованих прибутків, тобто благодійні заходи, дарування, спонсорство тощо.

Для здійснення господарської діяльності підприємства сформовано статутний фонд у розмірі основних і оборотних засобів, що передані підприємством представником власника, та який становить 1 000 000 грн.

Основною ціллю підприємства є задоволення потреб споживачів у канцтоварах, а також отримання прибутку.

Основними господарськими операціями даного підприємства є розрахунково-кредитні операції, пов'язані із закупкою та реалізацією товарів.

Для ведення бухгалтерського обліку на підприємстві було підписано договір із аудиторською фірмою "Джерело-Аудит". Тому виникають певні особливості у веденні обліку. До бухгалтера, який веде дане підприємство потрапляють всі первинні документи та зведена база підприємства.

З метою контролю за наявністю майна, оцінки його стану і забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку і звітності щорічно підприємство повинно в період з 1 жовтня по 25 грудня проводити інвентаризацію активів і зобов'язань.

Чисельність працівників на КПК "Мінос" досягає 15 чоловік, не включаючи засновників. Тому організаційна структура підприємства має досить спрощений вигляд. Можемо побачити, що крім засновників та директора, на підприємстві є декілька завмагів та менеджерів по продажам, завсклад та водій.

Бухгалтерський облік ведеться методом подвійного запису за певною формою. Це означає, що кожна господарська операція реєструється в облікових регістрах на дебеті одного і на кредиті другого рахунку в однакових розмірах. Послідовність запису господарських операцій в облікові регістри та будова самих регістрів визначаються саме формою обліку. Під формою бухгалтерського обліку розуміють порядок узгодження різних видів облікових регістрів, техніки обробки облікових даних, послідовності і способів здійснення облікових записів, технічних засобів ведення обліку. На підприємстві застосовують журноально-ордерну форму обліку. На КПК "Мінос" бухгалтерський облік ведеться за допомогою автоматизованої програми "1С: Бухгалтерія".

Документооборотом називаються порядок і шляхи руху документів з моменту їх складання або надходження до моменту здачі в архів. Головне завдання документообороту -- прискорення руху документів, і чим коротше і швидше буде організовано цей процес, тим він буде ефективнішим, і користувачі зможуть вчасно отримати інформацію для прийняття рішень. Кожне підприємство, враховуючи специфіку своєї господарської діяльності та структури управління, визначає напрями й обсяги документів. Організовує документооборот на підприємстві головний бухгалтер.

У кожній бухгалтерії документи з моменту їх складання або одержання від інших підприємств та організацій до повного використання й передачі до архіву проходять обробку, передаються з одного робочого місця на інше, тобто проходять певний шлях. На окремих робочих місцях бухгалтерські документи затримуються іноді на кілька днів. Через це обов'язково потрібний контроль за зберіганням документів. Протягом місяця документи, які обробляються, зберігають в окремих папках або технічних засобах діловодства. У кінці кожного місяця документи поточного місяця формують в окремі папки за ознаками архівного діловодства, тобто згідно з номенклатурою. На обкладинці зазначають назву справи, її номер, рік, місяць, шифр синтетичного рахунку та кількість документів. Документи добирають за певними ознаками групування (прихідні, видаткові, авансові звіти), нумерації, послідовності здійснення господарських операцій та іншими ознаками. Основні показники роботи підприємства виражені в балансі підприємства Ф№1-м. На основі звітних даних наводимо табл., де розраховані основні показники фінансового становища підприємства.

Таблиця Оцінка складу і динаміки фінансових результатів КПК "Мінос" за 2012-2013 роки

Показники

Роки

Відхилення

Абсол., тис. грн

Відносне, %

2012

2013

2013/ 2012

2013/ 2012

1

Чистий дохід від реал.,тис. грн

3408,9

3830,0

421,1

+12,35

2

Собівартість реаліз., тис. грн

2613,4

3154,8

541,4

+20,72

3

Валовий прибуток

795,5

675,2

-120,3

-15,12

4

Всього операційних доходів

3414,3

3830,1

+415,8

+12,18

5

Всього операційних витрат

3245,6

3755,8

+510,2

+15,72

6

Прибуток чи збиток від операційної діяльності

168,7

74,3

-94,4

-55,96

7

Всього операційних доходів

3414,3

3830,1

+415,8

+12,18

8

Всього операційних витрат

3245,6

3755,8

+510,2

+15,72

9

Прибуток чи збиток від операційної діяльності

168,7

74,3

-94,4

-55,96

10

Чистий:прибуток

147,1

127,9

-19,2

-13,05

Дані табл. показують зниження ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства за два суміжні періоди, що підтверджується скороченням чистого збитку на 19,2 тис. грн. або на 13,05%. Позитивні співвідношення спостерігаються серед темпів приросту чистої виручки від реалізації і собівартості реалізованої продукції як 12,35% до 20,72%, що призвело до скорочення валового прибутку на 120,3 тис. грн. або на 15,12%. Все це свідчить про зниження ефективності господарювання підприємства в цілому та організації виробничого і маркетингового менеджменту зокрема.

Похожие статьи




Організаційно-економічна характеристика КПК "Мінос" - Аналіз господарської діяльності підприємства

Предыдущая | Следующая