Жарова палітра газети "Суми і сумчани" - Аналіз місцевої преси

У статті на прикладі комунальної газети "Суми і сумчани" досліджується специфіка подання жанрів на її сторінках з початку видання, датована 1 лютим 1990 року й до сьогодення.

Мета нашої роботи з'ясувати жанрову палітру "Суми і сумчани", дотримуючись запропонованої нами класифікації.

Об'єктом дослідження є жанрові та стилістичні особливості газети "Суми і сумчани2, яка спочатку була органом Сумського міськкому КП України, а згодом стала органом Сумської міської ради.

Актуальність теми полягає в тому, що комунальні видання Сум практично не досліджувані науковцями нашого міста. Є декілька публікацій з часів заснування газети та про зміну редакторів видання.

У межах різних потоків журналістської інформації існують вироблені практикою, історично сформовані жанри. Жанрологія - одне з найдискусійніших питань сучасного журналістикознавство. Існують різні концепції щодо жанрового поділу текстів. Використавши визначення жанру Львівського професора В. Здоровеги, зможемо визначити жанрову палітру комунальної газети "Суми і сумчани". Тож, жанр - "усталений тип твору, який склався історично і відзначається особливим способом освоєння життєвого матеріалу, характеризується чіткими ознаками культури".

Різні жанри журналістики прийнято групувати відповідно в інформаційні, аналітичні, художньо-публіцистичні.

Тематика газети змінювалася відповідно до часових вимог та попиту читача. На основі аналізу публікацій у тематичній палітрі можна виділити такі групи:

    1. Матеріали громадсько-організаційного життя сумчан; 2. Огляд.

Газета характеризується стабільністю рубрик: "Офіційно", "Життя як воно є", "Пульс міста", "Актуально", "Поради психолога", які присвячені відображенню діяльності органів влади різних рівнів.

Інформація в цих рубриках зазвичай висвітлюється однобоко, відображаючи тільки позицію влади з різних питань. Автори подають матеріали в нейтрально-позитивному контексті.

Щодо жанрів: інформаційні методи пізнання дуже гарно просліджуються у жанрах кореспонденція, репортаж, інтерв'ю, звіт, замітка. Аналізуючи аналітичні матеріали, ми знайшли тільки статтю, огляд, листи, коментар. Про художньо-публіцистичні жанри можна сказати, що вони майже відсутні, інколи можна зустріти портретний нарис.

Похожие статьи




Жарова палітра газети "Суми і сумчани" - Аналіз місцевої преси

Предыдущая | Следующая