Вступ - Книги-інкунабули та видавнича діяльність М. Сльозки

На сьогоднішній день, історія не вивчається на належному рівні. У населення немає бажання знати її не лише через класово-расові причини, розбіжності в поняттях та поглядах, а й через моду на незнання.

Історія книги -- це насамперед історія культури людства. І таке відчуження від своєї культури та загальноприйнятих культурних норм не є незвичайним явищем. Це, скоріше, ганьба та ознака занепаду цілих націй.

Та, останнім часом, з'являється більше любителів, які поширюють своє хобі, зацікавлюючи інших. Соціальна значущість історії, інтерес до неї, викликаний непередбачуваністю результатів досліджень, філософським її початком, постійної інтригою, розвитком аналітичних здібностей, неоднозначністю поглядів роблять її привабливою для людей, в першу чергу, прагнучих до знань, нових відкриттів та розуміння своєї природи.

Що до історії книжництва, то це взагалі можна назвати грунтом культурної спадщини людства. Хіба без книг ми могли б дізнатися про все, що знаємо наразі? Як до нас дійшла б інформація про події, наприклад, середньовіччя? Чи мали б ми уявлення про ті речі, які вважаємо елементарними? Все це є заслугою книг.

Прагнення до вивчення історії книг та друкарства має потрійну природу: економічну, філософську та естетичну. Кожен майбутній видавець має знати економічну сторону своєї справи, щоб в майбутньому не робити помилок, з якими до цього вже стикалися інші. Філософська природа лежить у відносинах до книжництва людей, у способах редагування, складання книг та навіть письма. Не важко здогадатися що естетична сторона стосується вигляду видавничої продукції, дизайну, стилістиці.

Домінантою у вивченні історії книги має бути, звісно, своя історія, українська. Важливість її знання є істотною у формуванні здорового, розумного, філософського погляду майбутніх видавців та журналістів.

Особливу роль у формуванні сучасної книги відігравали її предки. Одними з таких є інкунабули. Їх особливості є предметом особисто моєї зацікавленості, що пояснює мій вибір. Також це можна сказати і про видавничу діяльність М. Сльозки. Він, як один з перших приватних українських видавців цікавить своїм новаторським поглядом на тогочасну політичну ситуацію, як очевидець, та видавничу справу взагалі.

Робота присвячена дослідженню двох історичних аспектів книжництва: походженню інкунабул, тонкощам їх створення та модифікації; вивченню біографічних фактів, діяльності одного з найперших приватних видавців на українських теренах, його продукції.

Актуальність дослідження зумовлена значним інтересом до початку формування різних культурних напрямів історії не лише України, а й світу. Зростанням зацікавленості аудиторії до книги.

Дослідження коріння книжкової справи дозволить проаналізувати тогочасний її стан та рівень розвитку.

Мета дослідження полягає у виявленні особливостей та оцінці певних епізодів, моментів, подій в житті та праці приватних видавців 17 сторіччя; аналізі пращура сучасної книги та особливостей модифікацій.

Досягнення поставленої мети передбачає розв'язання таких завдань:

Розглянути інформацію подану у літературі та інших джерелах, що стосується безпосередньо об'єктів вивчення;

Розглянути інформацію, що надає додаткові відомості про об'єкти дослідження;

Детально розглянути особливості об'єктів, їх залежність від подій часу їх існування;

Визначити суттєві аспекти розвитку та впливу об'єктів на історію взагалі;

Надати оцінку значимості існування в історії об'єктів вивчення.

Об'єкт дослідження становлять книги-інкунабули та видавнича діяльність М. Сльозки.

Предметом аналізу є особливості виготовлення та доля книг-інкунабул; поява однієї з перших українських приватних друкарень, її розвиток, вплив на неї політики та релігії, її подальша доля.

Наукова новизна проведеного дослідження полягає у спробі дізнатися, визначити та зрозуміти залежність подальшого розвитку видавничої справи із об'єктами вивчення.

Похожие статьи




Вступ - Книги-інкунабули та видавнича діяльність М. Сльозки

Предыдущая | Следующая