УКХ портативна радіостанція - Радіоустаткування морського транспорту

УКХ портативна радіостанція двостороннього радіотелефонного зв'язку (рис. 3) є устаткуванням рятувальних засобів і забезпечує зв'язок на місці лиха між плавучими рятувальними засобами, між плавучими рятувальними засобами і судном, а також між плавучими рятувальними засобами і рятувальною одиницею.

Радіостанція забезпечує роботу на частоті 156,800 МГц (УКХ канал 16) і принаймні на одному додатковому симплексному каналі, клас випромінювання G3E.

Експлуатаційні вимоги до УКХ радіотелефонної апаратури двостороннього зв'язку рятувальних шлюпок і плотів викладені в Резолюції А.809(19).

Устаткування повинне:

    - приводитися в дію непідготовленим персоналом; - приводитися в дію персоналом, одягненим у рукавички;

Рис. 3. Аварійна УКХ радіостанція

    - приводитися в дію однією рукою, крім вибору каналу; - витримувати падіння на тверду поверхню з висоти 1м; - бути водонепроникним на глибині 1м, принаймні, протягом 5 хвилин; - зберігати водонепроникність при тепловому стрибку до 450 С; - протистояти впливу морської води і нафти; - мати пристрій для його кріплення на одязі користувача; - мати опір до руйнування при тривалому впливі сонячних променів.

З панелі керування радіостанції забезпечуються як мінімум наступні функції:

    - включення/вимикання станції з візуальною індикацією включення; - ручне регулювання голосності; - шумозаглушення; - переключення каналів з індикацією номера каналу; - переключення рівня потужності; - керування передачею за допомогою тангенти.

Ефективна випромінювана потужність передавача повинна бути не менш 0,25 Вт. Якщо випромінювана потужність перевищує 1 Вт, передбачається перемикач зниження потужності до 1 Вт і менше.

Джерело живлення радіостанції повинне мати достатню потужність для забезпечення роботи протягом 8 годин при найвищій номінальній потужності з робочим циклом 1:1:8 (робітник цикл визначається як 6 секунд передачі, 6 секунд прийому вище рівня спрацьовування шумоподавлювача і 48 секунд нижче рівня спрацьовування шумоподавлювача).

Як джерело живлення може використовуватися: батарея, що неперезаряджається і має термін збереження не менш двох років; чи акумулятор.

Акумулятор використовують при роботі з радіостанцією для внутрішньосуднового зв'язку, наприклад, при швартуванні. Перевірки портативних УКХ радіостанцій також варто проводити з акумулятором, що перезаряджається. Аварійна батарея, що неперезаряджається, у звичайній ситуації не повинна використовуватися. У випадку аварійної ситуації вона повинна забезпечити роботу радіостанції протягом 8-ми годин як зазначено вище [6].

Похожие статьи




УКХ портативна радіостанція - Радіоустаткування морського транспорту

Предыдущая | Следующая