Схема безперебійного живлення - Радіоустаткування морського транспорту

Живлення УКХ, ПХ/КХ радіоустановок, приймача НАВТЕКС і супутникових станцій може здійснюватися від основного суднового генератора, аварійного дизель-генератора(АДГ) чи резервного джерела живлення у виді акумуляторів.

У випадку відсутності живлення від основного генератора повинний автоматично запускатися АДГ. У паузі до пуску АДГ апаратура працює від резервного джерела постійного струму. Перехід на живлення від акумуляторів не повинний супроводжуватися якими-небудь збоями і перервами в роботі радіоапаратури.

Живлення портативних УКХ радіостанцій, АРБ і радіолокаційних відповідачів здійснюється від автономних убудованих джерел.

Перехід на живлення від перемінної напруги 127/220 В на постійну від акумулятора не повинен позначатися на роботі радіоустаткування. Навіть дуже короткочасні зникнення живлення безпосередньо апаратури ГМЗЛБ можуть привести до збою роботи роботи мікропроцесорних пристроїв, зависання програм і в такий спосіб порушення працездатності всього устаткування. Тому передбачене таке підключення акумуляторів, що не приводить до втрат живлення ні на мить.

Розрахунок необхідної ємності акумуляторної батареї резервного джерела живлення робиться виходячи із середнього споживаного струму. Середній споживаний струм, у свою чергу, визначається за номінальними струмами споживання в режимах передачі і прийому всіх приладів, що мають живлення. Середній споживаний струм розраховується за формулою:

IСр=0,5ІТХ+ІRX,

Де ІТХ І ІRX- струми в режимі передачі на повній потужності і пройому відповідно. Далі визначається необхідна ємність акумулятора в ампер-годинах. Якщо акумулятор заряджений добре, то при включенні зарядного пристрою вольтметр повинен показувати приблизно 27-28 В, а амперметр відсутність струму. У верхньому положенні перемикача (РУЧНИЙ) струм заряду увесь час залишається постійним. Даний режим варто застосовувати тільки у випадку виходу з ладу автоматики і під постійним контролем оператора.

Таблиця 3. Розрахунок середнього споживаного струму

Найменування споживача

Призначення

Тип

Спожив. струм, А

ІСр,А

ІTX

ІRX

ПХ/КХ радіоустановка з ЦВВ

Прийом-передача телефонії і ЦВВ

JSB-196

30,0

3,0

16,0

Радіостанція УКХ

Прийом-передача телефонії і ЦВВ

JHS-770S/780D

7,0

6,0

6,5

Суднова станція ІНМАРСАТ

Супутниковий зв'язок ІНМАРСАТ

JRC INMARSAT-С JUE-85

5,3

0.1

2,7

Прийомоіндикатор GPS

Визначення координат

JLR-21/31

0,5

0,5

Приймач НАВТЕКС

Прийом навігаційних повідомлень

NCR-333

0,5

0,5

Лампочка аварійного освітлення

Аварійне освітлення

1,0

Всього

27,2

Таким чином, живлення радіоустаткування здійснюється від суднової мережі перемінного струму 220 В. При зникненні основного живлення відбувається автоматичний перехід на живлення від резервного джерела-акумуляторної батареї - 24 В. Передбачається, що аварійний дизель-генератор є на судні і відповідає необхідним вимогам. Тому ємність акумуляторної батареї розраховується на 1 годину роботи. Ємність акумуляторної батареї складає 35 *1 год.* 1,1 запас= 44 кА/год. Ємність акумуляторної батареї повина складати не менше 45 кА/год.

Похожие статьи




Схема безперебійного живлення - Радіоустаткування морського транспорту

Предыдущая | Следующая