Імовірнісна модель каналу зв'язку - Математичний опис джерел інформації, сигналів, завад і каналів зв'язку

Імовірнісний характер інформації (де, коли, які повідомлення, скільки їх), імовірнісний характер перешкод потребують переходу від детермінованої моделі каналу до статистичної (рис. 16).

модель каналу

Рис. 1. Модель каналу

Джерелом (Д) і одержувачем (О) можуть бути людина або технічний засіб, що генерує інформацію, яка підлягає передачі (прийому).

Канал, як і колись, являє собою фізичне середовище поширення сигналу й технічні засоби, використовувані для передачі й прийому.

Кодер джерела й кодер каналу разом утворюють пристрій, що перетворює повідомлення на виходе джерела в сигнал, придатний для передачі по заданому каналу. А пари пристроїв: декодер каналу і декодер джерела виділяють корисне повідомлення із сигналу, отриманого на виходе каналу.

Кодер джерела розбиває всі можливі повідомлення на класи й надає повідомленню, що надійшов на його вхід, певні ознаки приналежності його до якогось класу.

Подібні дії трохи огрублюють реальну дійсність, але спрощують й уніфікують систему передачі інформації. Тому важливо передбачати критерій прийнятності такого огрубіння.

Системі зв'язку досить донести до декодера джерела вказівки про клас повідомлення й він сформулює представника зазначеного класу.

Кодер каналу заново кодує ознаку класу повідомлення, надаючи параметрам несучого коливання певні значення (здійснюється модуляція).

Декодер каналу виділяє із прийнятого сигналу вказівки про клас повідомлення.

Ця вказівка змушує декодер джерела виробити повідомлення, що з умови критерію прийнятності є представником даного класу.

Похожие статьи




Імовірнісна модель каналу зв'язку - Математичний опис джерел інформації, сигналів, завад і каналів зв'язку

Предыдущая | Следующая