Вибір та обгрунтування функціональної схеми моноімпульсної РЛС та структурної схеми азимутального радіоприймального каналу, Розробка функціональної схеми моноімпульсної РЛС - Радіоприймальний пристрій бортової моноімпульсної радіолокаційної станції

Розробка функціональної схеми моноімпульсної РЛС

Виходячи з послідовності операцій, які виконує моноімпульсни система, її функціональна схема повинна містити наступні основні елементи:

    - Кутовий датчик, що формує сигнали, в співвідношеннях параметрів яких міститься інформація про кутове положення цілі. - Перетворювач інформації, що здійснює перетворення параметрів сигналів. - Кутовий дискримінатор, що виділяє функцію відношення параметрів сигналів, однозначно пов'язану с кутом приходу.

Кутовим датчиком слугує антена моноімпульсної системи, в якості перетворювача використовується сумарно - різницевий перетворювач у вигляді хвилевого трійника.

В схемі кутового дискримінатора для утворення проміжної частоти в обох приймальних каналах застосовується один гетеродин, це дозволяє зберегти симетрію двух сигналів та підтримувати когерентність фаз між ними. Відношення прийнятих сигналів, яке характеризує напрям приходу, утворюється завдяки властивості нормування застосовуваних в схемах підсилювачів.

В сумарно - різницевому кутовому дискримінаторі приведеному на рисунку 1.1 утворення відношення забезпечується АРП в обох каналах.

сумарно - різницевий кутовий дискримінатор

Рисунок 1.1 - Сумарно - різницевий кутовий дискримінатор

Система АРП амплітудної сумарно - різницевої моноімпульсної РЛС, дозволяє забезпечити незалежність сигналу помилки від амплітуд приймальних сигналів завдяки нормуванню амплітуд сумарного та різницевого сигналів відносно амплітуди сумарного сигналу. Схема даної системи приведена на рисунку 1.2. Різницевий та сумарний сигнали з перетворювача подаються в ППЧ. Кожний сигнал має своє коло АРП. Автоматичне регулювання підсилювача в кожному ППЧ здійснюється подачею на їх входи коротких контрольних імпульсів проміжної частоти, які створює генератор імпульсів, амплітуда яких змінюється пропорційно необхідному підсиленню. Ці імпульси подаються з деяким випередженням в часі відносно зондую чого імпульсу передавача РЛС.

Блокінг - генератор виробляє сигнали, які запускають генератор імпульсів. Одночасно ці сигнали подаються через лінію затримки на модулятор передавача, чим забезпечується запізнювання зондуючи імпульсів відносно контрольних імпульсів. Імпульси з виходу генератора імпульсів надходять на двухкаскадний ППЧ зі змінним підсиленням і потім через атенюатор подаються на ППЧ сумарного та різницевого каналів. Далі контрольні сигнали детектуються і подаються на відео підсилювач і далі на детектор системи АРП. На ці ж детектори подаються імпульси від блокінг - генератора. На детектори подається напруга затримки і тому детектуються тільки сигнали які перевищують цю напругу. Коли ціль буде виявлена і відбудеться її автозахват по дальності, в двухкаскадний ППЧ подається позитивна напруга, пропорційна сумарному сигналу, що викликає підсилення контрольних імпульсів. В результаті схема АРП здійснює нормування сумарного і різницевого сигналів відносно амплітуди сумарного сигналу та забезпечує рівність амплітуд контрольних імпульсів, що подаються на ППЧ сумарного та різницевого каналів.

структурна схема системи арп амплітудної сумарно - різницевої рлс

Рисунок 1.2 - Структурна схема системи АРП амплітудної сумарно - різницевої РЛС

Моноімпульсний канал антена азимутальний

В моноімпульсних системах для пеленгування в двох площинах з сумарно - різницевим дискримінатором на відмінну від систем пеленгування в одній площині застосовується антена з чотирма ДН (замість двох), три або чотири хвилеводних моста (замість одного), додається ще один різницевий приймальний канал, і ряд інших елементів.

В моноімпульсній системі супроводу застосовується параболічна антена з контррефлектором. Сумарний та різницевий сигнали з виходів мостів надходять в приймальний пристрій в якому вони підсилюються і нормуються. Нормування по амплітуді здійснюється за допомогою системи АРП. Сигнали з виходу сумарного приймача використовуються для визначення дальності. Амплітуда різницевого сигналу визначає кутову помилку, а різниця фаз між сумарним та різницевим сигналом - її знак, тобто напрям відхилення цілі від рівносигнального напрямку. Для виявлення цілі здійснюється кутовий пошук цілі в даному секторі відносно даних цілевказання.

схема утворення сумарного та різницевого сигналів при використанні 3-х хвилеводних мостів

Рисунок 1.3 - Схема утворення сумарного та різницевого сигналів при використанні 3-х хвилеводних мостів

Функціональна схема проектованої системи зображена на рисунку 1.4 Для визначення дальності будемо використовувати цифровий вимірювач. Як вже було сказано раніше, сумарний канал використовується для визначення дальності. Враховуючи ці моменти можна представити функціональну схему моно імпульсної РЛС.

функціональна схема бортової моноімпульсної рлс для пеленгації в двох площинах

Рисунок 1.4 - Функціональна схема бортової моноімпульсної РЛС для пеленгації в двох площинах

Похожие статьи




Вибір та обгрунтування функціональної схеми моноімпульсної РЛС та структурної схеми азимутального радіоприймального каналу, Розробка функціональної схеми моноімпульсної РЛС - Радіоприймальний пристрій бортової моноімпульсної радіолокаційної станції

Предыдущая | Следующая