Побічні електромагнітні випромінювання, Матеріально-речовинний канал - Захист інформації від витоку з телефонної мережі зв'язку

Цей канал, як і радіоканал, становить підвищену небезпеку. Електричний канал утвориться в технічних засобах і комунікаціях через паразитні зв'язки й наведення, електромагнітних зв'язків, електромеханічних зв'язків, паразитних зворотних зв'язків через джерела живлення, по ланцюгам заземлення. Основними видами паразитних зв'язків у схемах РЕО є:

    - ємнісні; - індуктивні; - електромагнітні; - електромеханічні; - зв'язку через джерело харчування й заземлення РЕО.

У сучасних умовах насиченості нашого життя найрізноманітнішими технічними засобами й особливо електронними засобами необхідно розуміти небезпеку виникнення каналів витоку саме через технічні засоби обробки інформації. Більше того, технічні засоби ставляться до найнебезпечнішим і широко розповсюджених каналів витоку інформації.

Джерелами небезпечного сигналу є елементи, вузли, напівпровідникові технічні засоби. Кожне джерело небезпечного сигналу за певних умов може утворювати технічний канал витоку інформації. Електронна система містить у собі сукупність елементів, вузлів і проводів джерел, що володіють деякою безліччю, небезпечного сигналу деяка безліч каналів витоку інформації.

Радіоканал утвориться за рахунок: мікрофонного ефекту, паразитної генерації, взаємного впливу, за рахунок магнітного поля, за рахунок Вч-нав'язування, з волоконних систем оптичного зв'язку, по ланцюгах живлення, по ланцюгах заземлення, за рахунок ЕМ випромінювання.

Радіоканал має наступну класифікацію:

    1. По природі утворення:
      - акустоперетворювачі; - ЕМ випромінювання; - паразитні зв'язки й наведення.
    2. По діапазону випромінювання:
      - метрові; - декаметрові; - гекаметрові.
    3. По середовищу поширення:
      - безповітряний простір; - повітряний простір; - земні середовища; - водні.
Матеріально-речовинний канал

У практиці промислового шпигунства широко використається одержання інформації з відходів виробничої й трудової діяльності залежно від профілю роботи підприємства це можуть бути: зіпсовані накладні, фрагменти документів, що становлять, чернетки листів, браковані заготівлі деталей. Особливе місце серед такого роду джерела займає залишки бойової техніки й озброєння на іспитових полігонах. По своєму фізичному стані відходи виробництва можуть являти собою тверді маси, рідини, газоподібні речовини. По фізичній природі вони діляться на хімічні, біологічні, радіаційні, а по середовищу поширення - на ті, що втримуються в землі, у воді й у повітрі.

Похожие статьи




Побічні електромагнітні випромінювання, Матеріально-речовинний канал - Захист інформації від витоку з телефонної мережі зв'язку

Предыдущая | Следующая