Двійкові завадостійкі коди, Характеристики корегуючих кодів - Цілісність і доступність інформації

Характеристики корегуючих кодів

Завадостійке (надмірне) кодування, що припускає розробку і використовування корегуючих (завадостійких) кодів, широко застосовується не тільки в ТКС, але і в ЕОМ для захисту від помилок при передачі інформації між пристроями машини. Воно дозволяє одержати вищі якісні показники роботи систем зв'язку. Його основне призначення ? забезпечення малої вірогідності викривлень переданої інформації, не дивлячись на присутність завад або збоїв в роботі мережі.

Існує досить велика кількість різних завадостійких кодів, відмінних один від одного по ряду показників і перш за все по своїх корегуючих можливостях.

До числа найважливіших Характеристик корегуючих кодів Відносяться:

    * Значність коду, Або довжина базового кодового слова, яка включає інформаційні символи (m) і перевірочні, або контрольні, символи (k). Звичайно значність коду П Є сума N = Т + K; * Відносна швидкість коду ? R, є відношенням числа інформаційних символів в кодовій комбінації m до значності коду N: R = m/n; * Надмірність коду КНадм, є відношенням числа контрольних символів в кодовій комбінації K до значності коду N:

КНадм = К/n = (n ? m)/n = 1 ? m/n = 1 ? R;

* корегуюча здатність коду, що є відношенням числа базових кодових слів L, в яких помилки були знайдені і виправлені, до загального числа переданих базових кодових слів М.

Вибір корегуючого коду для його використовування в даній ТКС залежить від вимог по достовірності передачі інформації. Для правильного вибору коду необхідні статистичні дані про закономірності появи помилок, їх характер, чисельність і розподіл в часі. Наприклад, корегуючий код, що знаходить і виправляє одиночні помилки, є ефективним лише за умови, що помилки статистично незалежні, а вірогідність їх появи не перевищує деякої величини. Він виявляється непридатним, якщо помилки з'являються групами. При виборі коду треба прагнути, щоб він мав меншу надмірність. Чим більше коефіцієнт КНадм, тим менш ефективно використовується пропускна спроможність каналу зв'язку і більше витрачається часу на передачу інформації, та зате вища завадостійкість системи.

Похожие статьи




Двійкові завадостійкі коди, Характеристики корегуючих кодів - Цілісність і доступність інформації

Предыдущая | Следующая