Будова та принцип дії гвинтового знімача - Технологія заміни шестерні колінчастого вала двигуна трактора Т-150К

Для розбирання шпонкових з'єднань використовуємо механічний знімач (Лист 2, графічна частина). Основою механічного знімача є корпус (2). До нього за допомогою кріпильних гвинтів (4) кріпляться лапи (3), за допомогою яких знімач захватує деталь яку необхідно зняти. В корпусі виконано різьбовий отвір, в який встановлено силовий гвинт (1) для взаємодії через наконечник (9) з колінчастим валом.

Наконечник, який вгвинчений в гвинт слугує для того що при дії гвинта на різьбовий отвір колінчастого вала ( куди вгвинчується храповик) не буде зруйновано перший виток різьби. У головці гвинта встановлено рукоятку (8), яку з двох боків за допомогою гвинтів (6) зафіксовано круглими пластинами (7). Лапи знімача є трьох видів 3 (Лист 3 графічна частина): 02.39.00.00.003. - для зняття шківа; 02.39.00.00.004. - для зняття противаги; 02.39.00.00.005. - для зняття шестерні.

Гвинтовий знімач працює таким чином:

Захоплюємо за допомогою лап деталь яку необхідно спресувати. Обертаючи за рукоятку, силовий гвинт підводимо до різьбового отвору колінчастого вала доти, доки силовий гвинт не впреться наконечником в цей отвір. Після того як силовий гвинт підвели до різьбового отвору, потрібно переконатись в тому чи лапи охоплюють деталь, після чого продовжуємо обертати рукоятку створюючи зусилля яке через гвинт буде передаватись на корпус, а отже і на лапи які в свою чергу будуть спресувати деталь з вала.

Похожие статьи




Будова та принцип дії гвинтового знімача - Технологія заміни шестерні колінчастого вала двигуна трактора Т-150К

Предыдущая | Следующая