Розрахунок технологічності виробу - Лабораторний стенд-мультиплексор (блок мультиплексування)

Технологічністю конструкції називають таку якість виробу, при якій для даних технічних вимог до виробу і масштабу умов виробництва забезпечується найбільше швидке освоєння виробу, виготовлення потребує мінімальних матеріальних і трудових затрат, мінімальних економічних витрат.

Розрізняють виробничу і експлуатаційну технологічність. Виробнича технологічність конструкції проявляється у зменшенні затрат, засобів і часу на конструкторсько-технологічну підготовку виробництва і процес виготовлення, включаючи контроль і експеримент. Експлуатаційна технологічність проявляється в зменшенні затрат часу і засобів на технічне обслуговування і ремонт виробництва.

Для проведення роботи по підвищенню технологічності конструкції необхідно вміти оцінювати рівень технологічності. Розрізняють якісні і кількісні показники технологічності.

Якісні показники використовують на початкових етапах розробки і конструювання. До якісних характеристик конструкції відносяться: взаємозамінність, контролездатність, регулювальність, інструментальна доступність.

Кількісна оцінка здійснюється за допомогою системи показників які включають:

    1) базові (початкові) значення показників технологічності конструкції; 2) значення показників технологічності, що досягнуті при розробці виробу; 3) значення нормативних комплексних показників згідно ГОСТ. (табл. 2.10.1)

Базові показники вказуються в технічному завданні або відомчих стандартах. (ГОСТ 14.201 - 83).

На підприємствах РЕА для оцінки технологічності конструкції виробу використовують систему оцінок згідно якої оцінка технологічності визначається по комплексному показнику технологічності і трудомісткості виготовлення виробу.

;

Де,

KI - розрахунковий базовий показник технологічності (деталі, складальної одиниці);

ЦI - коефіцієнти базової значимості базового показника;

І - порядковий номер показника в регенерованій послідовності;

N - число базових показників на стадії розробки.

Для електричних вузлів і пристроїв критеріями технологічностями являються коефіцієнт автоматизації і механізації, коефіцієнт настройки і регулювання і т. д.

До основних кількісних показників технологічності відносяться:

Трудомісткість виготовлення - сумарна трудомісткість всіх технологічних процесів виготовлення складальної одиниці без куплених деталей;

Технологічна собівартість - собівартість деталей, що визначаються сумою витрат на здійснення технологічного процесу виготовлення виробу без врахування куплених деталей.

До показників, що характеризують технологічну раціональність конструктивного рішення і повтореність конструкції, відносять:

    - коефіцієнт уніфікації - відношення чисел уніфікованих складових частин до загальної кількості складових частин виробу без врахування стандартних кріпильних деталей; - коефіцієнту стандартизації - відношення чисел стандартних складових частин виробу без врахування стандартних кріпильних деталей; - коефіцієнт повторності - відношення кількості найменувань типорозмірів складових частин виробу без врахування стандарту кріпильних деталей.

Оцінки показників технологічності конструкції блоків поширюється тільки на виробничу технологічність на стадії дослідного зразку, установчої серії, або серійного виробництва.

Похожие статьи




Розрахунок технологічності виробу - Лабораторний стенд-мультиплексор (блок мультиплексування)

Предыдущая | Следующая