Принцип встановлення з'єднання - Координатна автоматична телефонна станція

Розглянемо принцип встановлення з'єднання на прикладі АТСК 50/200.

АТСК-50 / 200М мають блочну побудову з ємністю абонентського блоку 50 номерів. Кожен такий блок розміщується на двосторонньому штативі шафового типу, де встановлюється 30 абонентських комплектів АК для включення індивідуальних ліній і 10 абонентських комплектів САК для включення ліній спарених апаратів.

Для зв'язку кінцева АТСК 50/200 з УС або з ЦС може використовуватися, залежно від ємності ОС, від 7 до 17 сполучних ліній (СЛ) двосторонньої дії. В АТСК 50/200 використовується обхідне управління комутацією із застосуванням загально станційних маркерів ступенів АИ (МАИ) і РИ (МРИ) і п'ятизначних абонентських регістрів, розроблених з урахуванням можливості введення в СТС закритої 5-значної нумерації. Функціональна схема кінцевої АТСК 50/200 на 50 номерів приведена на рис.3.8. У цій АТС використовуються двокаскадні ступені абонентського і реєстрового шукання.

Ступень АИ виконує також функцію групового шукання, вибираючи по сигналу з регістра зовнішній напрям і в ньому - вільну СЛ. Абонентські регістри АР підключаються через шести провідну ступінь РИ прямо до абонентських комплектів, що дозволяє застосувати на ступені АИ трьох провідний комутаційний блок.

функціональна схема кінцевої атск 50/200

Рис. Функціональна схема кінцевої АТСК 50/200

Вихідне з'єднання (рис. а). Після набору абонентом однієї, двох або трьох цифр, що визначають напрямок зв'язку з вищестоящою станцією (УС. ЦС) або напрямок поперечного зв'язку з іншого ОС, абонентський регістр займає маркер блоку АИ і передає до нього сигнал про необхідному напрямку. Якщо це напрям до УС або ЦС, МАИ за допомогою пробного пристрої ПУ РСЛ знаходить вільний комплект РСЛ і з'єднує його з викликаючою абонентською лінією через блок АИ.

Однак розмовні дроти комутуються у схемі РСЛ лише після закінчення роботи АР. Одночасно МАИ створює ланцюг заняття маркера блоку РИ для підключення до обраному РСЛ регістра. Після цього маркери блоків АИ і РИ звільняються. Через вертикаль А блоку РИ абонентський регістр залишається підключеним до абонентської лінії для продовження прийому цифр номера, а через вертикаль Б блоку РИ регістр підключений до РСЛ для передачі в цей комплект декадними імпульсами всіх прийнятих цифр. Спосіб подальшої передачі цієї інформації на зустрічну АТС залежить від типу РСЛ.

Передавши в РСЛ адресну інформацію, абонентський регістр звільняється. Живлення мікрофона в апараті абонента і утримання з'єднання виробляється з РСЛ.

з'єднувальні тракти кінцевої атск 50/200

Рис. З'єднувальні тракти кінцевої АТСК 50/200

Вхідне з'єднання (рис. б). При занятті комплекту РСЛ вхідним викликом маркер блоку РІ підключає цей РСЛ до вільного абонентського регістру через одну з вертикалей Б блоку РІ. Регістр, не передаючи сигнал "Відповідь станції", послідовно приймає три цифри абонентського номера. Після цього АР займає МАИ і передає до нього адресну інформацію багатопровідним способом. Потім маркер підключає РСЛ до абонентської лінії що викликається. Встановивши з'єднання, МАИ та АР звільняються. Пробу лінії що викликається, посилку виклику і контрольного сигналу, Живлення мікрофона в телефонному апараті і утримання з'єднання виконує РСЛ.

Похожие статьи




Принцип встановлення з'єднання - Координатна автоматична телефонна станція

Предыдущая | Следующая