Характеристика інсектицидів, що досліджуються - Динаміка популяцій мідляка піщаного (Opatrum sabulosum L.) на посівах соняшнику в умовах ПП "Анатолівське" Березанського району Миколаївської області

Круїзер. Діюча речовина - тіометоксам. Виготовляється у формі 35% т. к. с.

Тіаметоксам практично не розчиняється у воді (4,1 г/л за 25?С), стабільний за температури 0-35?С.

Тіаметоксам малотоксичний для теплокровних (ЛД50 орально для щурів - 1563 мг/кг, III гр. г. к.). Шкірно-резорбтивна токсичність помірна (ЛД50 >2000 мг/кг). Не подразнює шкіру і слизову оболонку. Препарат і його діюча речовина не справляють алергенної, нейротоксичної дії. Малотоксичний для корисних комах.

Це - інсектицид контактної, кишкової та системної дії. Завдяки швидкому та інтенсивному поглинанню значна частина нанесеного препарату розподіляється у рослині та розноситься до віддалених точок росту (акропетальна системна дія), захищаючи всю рослину. Через годину більша частина препарату проникає через вегетативні органи, що запобігає змиванню опадами і розкладанню під дією сонячних променів. У рослині Круїзер повільно метаболізується і тому забезпечує тривалий період захисту (до чотирьох-п'яти тижнів).

Препарат має широку токсичну дію. Симптоми отруєння проявляються через 30-60 хвилин після контакту з препаратом. Не дає кросрезистентності до інших неонікотиноїдів.

Круїзер дозволений для використання в Україні як протруйник насіння кукурудзи: західний кукурудзяний жук, дротяники, несправжні дротяники, чорниші, шведська муха, попелиці, блішки (6-9 л/т); соняшнику: дротяники, несправжні дротяники, сірий та південний сірий довгоносики, мідляки, попелиці (6-10 л/т); цукрових буряків: комплекс шкідників сходів (10,0-15,0 л/т); картоплі: колорадський жук, комплекс грунтових шкідників (0,3 л/т, обробка бульб); ріпаку ярому: хрестоцвіті блішки (4,0 л/т); льоні-довгунці: блішка (0,5 л/т).

Залежно від температури та вологості грунту, його адсорбційної здатності, термін захисної дії сходів від комплексу шкідників становить 35-40 днів.

Космос. Діюча речовина - фіпроніл. Виготовляється у формі 25% т. к. с.

Фіпроніл у воді розчиняється слабко (1,8-2,4 мг/л за 20°С), добре - в органічних розчинниках. В лужному середовищі швидко гідролізується. Стабільний у воді за рН 5 і 7 та при нагріванні. Повільно розладається на сонячному світлі. В грунті розкладається швидко. Основними продуктами розкладу в аеробних умовах є сильфон і амід. Залишки фіпронілу навіть при внесенні гранул у грунт розповсюджуються на глибину не більше 30 см.

Для теплокровних тварин високотоксичний (ЛД50 орально для щурів - 97 мг/кг, II гр. г. к.). Шкірно-оральна токсичність помірна (ЛД50 >2000 мг/кг), не подразнює шкіру і слизову оболонку.

Гарантований строк придатності при дотриманні правил зберігання - до трьох років з часу виготовлення.

Космос 25% т. к. с. - інсектицид контактно-кишкової дії. На відміну від інших відомих інсектицидів (ХОС, ФОС, карбаматів та піретроїдів) механізм його дії проявляється на клітинах центральної нервової системи шкідника, де блокується проходження іонів хлору через канали, що контролюються рецепторами гамма-аміномасляної кислоти, спричинюючи розлад діяльності центральної нервової системи комах.

Дозволений для використання в Україні як протруйник насіння соняшнику і кукурудзи: комплекс грунтових і наземних шкідників сходів (4,0 л/т); цукрових буряків: комплекс грунтових і наземних шкідників сходів (0,1 л/100 тис. насінин); ріпаку: шкідники сходів (8,0 л/т) [39, 47].

Похожие статьи




Характеристика інсектицидів, що досліджуються - Динаміка популяцій мідляка піщаного (Opatrum sabulosum L.) на посівах соняшнику в умовах ПП "Анатолівське" Березанського району Миколаївської області

Предыдущая | Следующая