Реформаційний процес - Характеристика лютеранства і кальвінізму

Реформація - це широкий релігійний та соціально-політичний рух, розпочався на початку XVI ст. в Германії і направлений на зміну положень християнської релігії. В цьому русі брали участь практично всі соціальні верстви суспільства. Реформація охопила ряд європейських країн і призвела до реформування церкви Англії, Шотландії, Норвегії, Нідерландів, Фінляндії, Швейцарії, Чехії, Угорщини, частково Німеччини. Зміни в європейській дійсності не могли не торкнутися церкви. Термін "Реформація" виражає ту сторону руху, центром якого являється критика і атака на монопольні положення католицької папської церкви і її вчень в політичній, ідеологічній системі тогочасного європейського суспільства.

Відродження вперше показало різницю не тільки між релігією і науковими знаннями, але й між релігією та інститутом церкви. Різниця релігійних догм і норм з діяльністю церковних посадовців і особливо торгівля індульгенціями - відпущенням гріхів - призвела до серйозних наслідків. Все це стало приводом для виступу одного з теоретиків і практиків Реформації - Мартіна Лютера. Пізніше багато інших ідеологів Реформації доповнили її новими ідеями. В результаті цього виникла ще одна течія в християнстві - протестантизм, який в свою чергу включає багато напрямів: лютеранство, англіканство, кальвінізм.

Реформація намагалася знищити посередників між людиною та Богом, дати людині вільний доступ до Нього, можливість читати вільно Священне Писання - Біблію на своїй рідній мові, роблячи тим самим тільки саму людину відповідальною за свої вчинки.

Похожие статьи




Реформаційний процес - Характеристика лютеранства і кальвінізму

Предыдущая | Следующая