Вступ - Поняття, суть і мета покарання

Актуальність дослідження. Політика держави у боротьбі зі злочинністю передбачає комплекс заходів, серед яких головну роль виконують заходи соціального, економічного, політичного, правового, організаційного та культурно - виховного характеру. В системі цих заходів певне місце займає і покарання. Воно є необхідним засобом охорони суспільства від злочинних посягань. Виконання цієї ролі здійснюється як за допомогою погрози покаранням, яка існує в санкції кожної кримінально-правової норми, так і шляхом його реалізації, тобто примусового впливу на осіб, що вже вчинили злочини.

Саме шляхом застосування справедливого, невідворотного і своєчасного покарання держава стримує злочинність, маючи на меті її приборкання й максимальне обмеження її проявів. До того ж наявність караності як ознаки кожного злочину, а також реальне застосування покарання сприяє профілактиці злочинності на всіх її рівнях і у всіх її проявах.

Збільш актуальність дослідження, щоб вступ був на три сторінки

Об'єктом дослідження в курсовій роботі є методологічні засади щодо формування категорійного поняття та сутності покарання.

Предметом дослідження - поняття покарання.

Мета і завдання роботи. Дослідження полягає в тому, щоб розкрити суть та зміст кримінально-правового інституту покарання, визначити мету покарання та розкрити систему покарань за кримінальним законом України.

Відповідно слід вирішити наступні завдання:

    - розкрити суть інституту кримінального покарання; - розглянути мету покарання та її складові; - означити поняття системи покарань, її ознак - розглянути сучасну класифікацію покарань; - розкрити аспекти відмінності кримінального покарання від інших заходів державно-правового і громадського впливу.

Методологічною основою курсової роботи стали такі методи, як: порівняльний, описовий та системного аналізу. Проведене мною дослідження спирається на діалектичний метод наукового пізнання явищ оточуючої дійсності. Методи класифікації, групування та системний були використанні для визначення різновидів сприйняття покарання як поняття. Обгрунтування положень та висновків, які містяться в курсовій роботі, здійснено шляхом комплексного застосування таких методів соціально-правового дослідження, як історико-правовий та логіко-юридичний. Не пишуть від свого імені.. або автором дослідження або нами...подивись по тексту КСР і поміняй

Виконання поставлених мною завдань дасть велике практичне значення для навчального процесу дисципліни "Кримінальне право України", а також для науково-дослідницької діяльності. Практичне значення не обов'язково вказувати, це не диплом і не дисертація, тому навряд чи це буде висвітлено десь, крім КСР)))

Розробкою визначення поняття покарання, дослідження його мети займались провідні вітчизняні вчені та практики. Вагомий внесок у розробку даної проблеми внесли Ю. В. Александров, Ю. В. Баулін, З. Д. Смітієнко, Ю. М. Дьомін, С. О. Юлдашев, В. А. Клименко, В. І. Борисов, С. Б. Гавриш, В. В. Сташис, В. Я. Тацій, В. А., О. В. Перепилиця та інші.

Структура роботи. Робота складається з трьох розділів. Перший розділ містить в собі дослідження поняття, суті, ознак і мети покарання. Другий розділ роботи складається з аналізу аспектів відмінності кримінального покарання від інших заходів державно-правового і громадського впливу. В третьому розділі досліджені зміст системи покарань, її ознак і значення, а також класифікація та розгляд покарань за Кримінальним кодексом України.

Кримінальний правовий покарання закон

Похожие статьи




Вступ - Поняття, суть і мета покарання

Предыдущая | Следующая