Вступ - Юридичні обов'язки та відповідальність сторін за договором позики

В час активного становлення правової держави та пошуку механізмів належного забезпечення прав і свобод як громадян і юридичних осіб, так і держави великої актуальності набуває проблеми удосконалення регулювання цивільно-правових відносин. З прийняттям у 2003 році Цивільного кодексу України, законодавець грунтовно підійшов до розв'язання вищезгаданої проблеми. В сучасних умовах особливо зросла роль договору як основної форми, в якій реалізуються товарно-грошові відносини в суспільстві, з'явилися нові види договірних відносин та отримали подальший розвиток ті, які перебували ще в зародку (лізинг, факторинг, концесія тощо).

Мета роботи базується на аналізі законодавства з приводу договірного права, а саме позикових відносин і наукової літератури в цій галузі.

Актуальність теми обумовлена тим, що цей вид угод є масовим, більш поширеним в побутовій сфері, оскільки не вимагає обов'язкового письмового висновку на папері між громадянами. Зобов'язання за позикою дрібних речей і дрібних сум швидше моральні, ніж матеріальні, тому багато громадян схильні "давати в борг" рідним і знайомим будь-які речі без письмового запевнення / підтвердження даної угоди, від чого і змушені згодом псувати з ними відносини за фактом того, що передана річ не повернуто власнику.

Предметом дослідження виступають цивільно-правові відносини пов'язані з укладанням договору позики.

Звернемося до одного з приватноправових інститутів. Договір позики посідає самостійне місце в системі цивільно-правових договорів.

Це зумовлено його правовою природою, його призначенням та притаманними лише йому ознаками. Даний договір є загальною базовою моделлю, на основі якої будується регулювання всіх кредитних відносин в цивільному праві. Договір позики отримав широке розповсюдження як в практичній діяльності підприємств так і серед фізичних осіб. Він став одним із способів задоволення інтересів і потреб суб'єктів цивільного права. Проте не дивлячись на те, що договір позики видається досить простим, у сторін дуже часто виникають питання щодо взаємних прав та обов'язків, порядку оформлення договору позики, нарахування процентів тощо.

Відповісти на подібні питання можливо лише детально розглянувши особливості правового регулювання договору позики. Останнє і є метою даної курсової роботи. Також буде звернена увага на основні проблемні моменти правової реалізації позики.

Похожие статьи




Вступ - Юридичні обов'язки та відповідальність сторін за договором позики

Предыдущая | Следующая